Põllumajandusrakenduse idufirma VitalFields sai rahvusvahelise rahasüsti

Mari Mets 07. jaanuar 2014, 20:02

Eesti idufirma VitalFields'i loodud põllumeeste veebirakendus sai Eesti ja Vene investoritelt teenuse arendamiseks 500 000 eurot.

VitalFields pakub põllumeestele põllupõhist ilmaennustust, hoiatusi taimehaiguste leviku osas, põldude tõhususe analüüsi, planeerimis-, laohaldus- ja kasumlikkuse jälgimise tööriistu.

„See et olemasolevad investorid otsustasid ettevõttesse lisaraha investeerida on meile tunnustuseks. Tõsiasi, et meie tegevusse investeeris uus Vene taustaga investeerimisfirma TMT Investments on märgiline. See näitab, et praegune tegevus SRÜ riikides on olnud edukas,“ ütles VitalFields'i üks asutaja ja tegevjuht Martin Rand.

Rand lisas, et  ingelinvestorite seas olid ka Skype’i asutaja Ahti Heinla, IT-ettevõtja Andres Kull, ingelinvestor Arvi Tavast, Arengufondiga seotud SmartCap AS, Vene päritolu investeerimisfirma TMT Investments ja Eesti ettevõte Wiser Financial Advisors OÜ.

VitalFieldsi veebipõhine rakendus on kasutatav nii eesti, inglise kui ka vene keeles ükskõik millises internetiga ühendatud seadmes ning on loodud Euroopa riikide põllumeestele.

Sel ja järgnevatel aastatel keskendub ettevõte uutele turgudele sisenemisele Lääne- ja Ida-Euroopas ning samuti ka arendustegevusele. Selleks kasutataksegi poole miljoni euro suurust lisainvesteeringut.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    07. January 2014, 20:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing