Enamik kruiisituriste talvel tuli Venemaalt

Indrek Kald 08. jaanuar 2014, 10:28

Enamik seitsme talvekruiisiga Tallinna külastanud 10 000 turistist saabus Venemaalt.

Vene turistidega kruiisid peatusid Tallinnas neljal korral ning tõid linnaga tutvuma 5414 inimest. Tegemist oli Tallinki ja St. Peterline laevade nüüdseks juba traditsiooniks saanud Vene turule suunatud nn uusaastakruiisidega. Esimene vene rahvusest reisijatega talvekruiis saabus 1. jaanuaril ja viimane peatus Tallinnas 3. jaanuaril.

"Talvine pühademeeleolus Tallinn paelub kruiisituriste, kes tulevad nii naaberriikidest kui kaugemalt, seda kinnitavad juba järgmiseks hooajaks tehtud esimesed broneeringud," märkis Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro pressiteates.

Talvekruiiside hooaeg algas 29. novembril, mil Tallinna külastas kruiisilaev Black Watch briti turistidega pardal. Esimesel jõulupühal väisasid Tallinna Rootsist pärit kruiisireisijad, lisaks toimus kaks kruiisilaeva külastust Helsingist, kuid üle poole pühadeaegsetest kruiisituristidest tuli Venemaalt.

Sirle Arro sõnul oli mullune rekordiline reisijate aasta edukas ka kruiisireiside poolest. "Aasta näitas, et Tallinn kruiisisihtkohana kogub jätkuvalt populaarsust, aasta jooksul külastas Tallinna ja Saaremaad kokku üle 525 000 kruiisituristi, mis on 84 000 inimese võrra enam kui mullu.

Tallinna Sadama sadamaid läbis mullu rekordarv ehk 9,24 miljonit reisijat. Neist 525 775 olid kruiisireisijaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. January 2014, 10:28

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing