Ütleme üksteisele sina, mitte teie

09. jaanuar 2014, 00:00

Eduka Eesti üks nurgakive on usk ja koostegemise rõõm, mida praegu napib.  Ei ole usku endasse, homsesse, naabrisse, Eestisse. Koostöövaimu mürgitab üksteisele ärategemise ja vastandumise tume vari. Me ei näe võimalust, kuidas koos õnnelikud olla.

Selle asemel, et üksteisele külmalt ja tundetult teie öelda, võiksime üksteise poole pöörduda sõbralikult sina-vormis.  Praegu me ei taha, ei julge. Kuid näiteks Rootsi viis 1967. aastal läbi sina-reformi peaaegu et üleöö. President Toomas Hendrik Ilvese välja kuulutatud sõnaus oli samm õiges suunas. Toomas, sa saad teha veel pikema sammu, kui kuulutad jaanipäeval välja sina-reformi.

Sinuga koos. Eduka Eesti tunnuseks on head arstid, korras teed, head palgad, turvaline elukeskkond, soodne investeerimiskeskkond, madalad intressimäärad ja vähe korruptsiooni, aga kõigi nende mõõdikute alus on raha. Aga kui sa saad arsti poole pöörduda sina, kui sa saad liikluspolitseinikule öelda: “Kas sa märkasid?” Sinu poeg saab koolis õppealajuhatajale öelda, et kuule, sinu teadmised moodsast haridussüsteemist on vananenud. Ja siis on pildil juba midagi muutunud. Suurte muudatuste taga on tihti emotsionaalsed detailid, mitte ratsionaalne arvutus. Meil on vaja üheskoos uskuda, et edukas Eesti on võimalik. Parim võimalus selle usu taastamiseks on teadmine, et teeme seda  sinuga koos.

Artikkel ilmub Tallinna Kaubamaja, Danske Banki, EMT, Raidla Lejins & Norcousi, Saku Õlletehase, Tallinna Vee ja Äripäeva arvamuskonkursi “Edukas Eesti” raames.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    09. January 2014, 19:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing