Block: Hiina aktsiad on ohtlikud

Fredy-Edwin Esse, California 09. jaanuar 2014, 21:09

Tuntud lühikeseks müüja Carson Blocki sõnul petavad investorid iseendid, kui arvavad, et kõigest paar aastat pärast tõsiseid raamatupidamisskandaale on ohutu minna taas tagasi USAs kaubeldavatesse Hiina aktsiatesse.

"Juba 2013. aastasse minnes paistis, et investorid olid unustanud 2011. aastal õpitud õppetunnid," ütles Muddy Waters Researchi asutaja Carson Block intervjuus MarketWatchile.

Block kogus laialdaselt kuulsust üle kahe aasta tagasi, kui tema kirjutatud analüüs aitas viia Torontos baseerunud ning Hiinas metsamaad hallanud firma Sino-Foresti kollapsini.

Nüüd on Block järjekordses sõjas Hiinas. Oktoobri lõpus avalikustatud 81leheküljelises raportis süüdistab Muddy Waters New Yorgi börsil kauplevat Pekingi firmat NQ Mobile, mis nende sõnul on "massiivne pettus". Süüdistuse alusel on mobiilse interneti firma märkimisväärselt ülehinnanud enda käivet ning turuosa.

Muddy Watersi väitel on firma Ühendriikides kauplevad aktsiad väärtusetud. Päev enne aruande esitamist maksis NQ Mobile'i ADR 22,88 dollarit.

NQ Mobile eitas süüdistusi ning võitleb nende vastu. Sellegi poolest tegi aktsia aruande järel läbi vabalanguse, sulgudes 28. oktoobril 8,80 dollaril. Aktsia on veidi taastunud ning tänase seisuga on kauplemas 13,5 dollari juures.

Kuigi Sino-Foresti juhtumist pole palju aega möödas, siis investorid on taas vastuvõtlikumad Hiina aktsiate suhtes. Läinud aastal tuli USAs börsile kaheksa Hiina ettevõtet, kes kaasasid ühtekokku 800 miljonit dollarit. See on neljakordne tõus võrreldes 2012. aastaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. January 2014, 21:10
Otsi:

Ava täpsem otsing