Hispaania kinnisvara ka Eesti ostjale taskukohane

09. jaanuar 2014, 13:43

Kinnisvara Hispaanias on muutunud Eesti ostjale märgatavalt taskukohasemaks, ütles Nord Property Kinnisvarabüroo Hispaania turu arendusjuht Mihkel Hõbejõgi.

Tema sõnul on viimastel aastatel kinnisvarahinnad Hispaanias langenud ning see on kaasa toonud Eesti ja Hispaania kinnisvaraturgude hinnavahe vähenemise.

„Kui keskmine ruutmeetrihind Tallinnas on praegu 1359 eurot, siis populaarses suvituspiirkonnas Costa Blancas on see 1516 eurot ning Vahemere-äärsetes väikelinnades on hinnatase veelgi madalam,“ vahendas rahvusvahelise kinnisvarabüroo Eesti osakond oma pressiteates.

„Hispaania keskpanga Banco de Espa?a andmetel olid hinnad Hispaania kinnisvaraturul aastatel 2008-2012 languses ning stabiliseerusid 2013. aasta vältel,“ kommenteeris Nord Property kinnisvarabüroo Hispaania kinnisvaraturu tegevjuht Pedro Gallardo. „Hinnad on ülepaisutatud tasemelt langenud realistlikumaks, mistõttu on kasvanud tehingute arv ning sellega seoses stabiliseerunud ka hinnad. Samas on Hispaania keskpanga ja Euroopa Komisjoni sõnul võimalik, et mitmel pool langevad hinnad veelgi.“

Kinnisvara ostmine on lisaks Euroopa Liidu liikmesriikide kodanikele tehtud lihtsaks ka väljastpoolt liitu pärit ostjate jaoks: ostes üle 500 000 euro väärtuses kinnisvara, saavad Euroopa Liidu välised ostjad kodakondsust taotleda lihtsamalt.

Üldine 30-protsendiline hinnalangus aastast 2008, hindade stabiliseerumine eelmisel aastal, sujuvam tehinguprotsess ning kvaliteetse kinnisvara kättesaadavus on Gallardo sõnul teinud Hispaania kinnisvara Eesti ostjale taskukohaseks ja ihaldusväärseks. “Juba praegu on meil Eestis kliente, kes oma kohalikud korterid maha müüvad ning saadud raha eest päikese alla uue kodu soetavad,“ märkis Gallardo.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. January 2014, 13:43

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing