Puhkepäev. Loodus, kunst ja vägivald dokfilmikaadrites

10. jaanuar 2014, 00:00

Ka tänavu aasta pakub dokumentaalfilmide sari Kumu Dokumentaal põnevaid kaadreid maailmas toimuva kohta. Jaanuari filmide kesksed märksõnad on loodus, kunst ja vägivald.

 

Sari

 • Kumu Dokumentaal

Kumu Auditooriumis, Weizenbergi 34, Tallinn 
Piletid: tasuta
http://kumu.poff.ee 

 

Mis on mis

 • “Ekspeditsioon maailma lõppu” (Taani, Rootsi, Gröönimaa, 2013)

15.01 kl 18
Kolmemastiline kuunar Activ tegi 2011. aasta suvel vanade maadeavastajate vaimus hulljulge retke Gröönimaa kirdevetesse, kuhu alles nüüd on globaalse kliimasoojenemise tõttu sulavate jääpankade vahelt ligipääs tekkinud. Paadile oli võetud tõeliselt kirju seltskond teadlastest kunstnikeni, kelle hulgas oli ka julgete filmitöödega tuntust koguv režissöör Daniel Dencik. Tänu sellele saavad vaatajad ühe unikaalse reisi osaliseks – film on täis uudishimu, avastamisrõõmu, kahtlusi, küsimusi, kõhklusi, filosoofilisi arutelusid ning muidugi ehedat olustikuhuumorit.
Lisainfo: inglise ja taani keeles, ingliskeelsete subtiitritega

 • “Djagilev ja Ballets Russes” (USA, 2013)

22.01 kl 18  
Ballets Russes’ loojal ja hingel, etenduste kirglikul korraldajal Sergei Djagilevil oli oskus koguda enda ümber ajastu edumeelsemaid loomeinimesi – nende seas olid kunstnikud Pablo Picasso, Henri Matisse, Léon Bakst ja Nikolai Roerich, heliloojad Igor Stravinski, Claude Debussy ja Erik Satie, koreograafid Michel Fokine ja George Balanchine, tantsijad Vaslav Nijinski ja Anna Pavlova.
Jõudude maagiline kokkumäng Ballets Russes’ produktsioonis lummas vaatajaid möödunud sajandi alul paarikümne aasta jooksul, ent sellega kaasa tulnud kaasaegse balleti ümbermõtestamise jälgi näeb tänaseni.
Lisainfo: inglise keeles

 • “Reekviem NN” (Colombia, Kanada, 2013)

29.01 kl 18
Film jutustab ühest äärmiselt iseäralikust nähtusest Colombias: Puerto Berr?o linna lähedasest Magdalena jõest välja püütud surnukehade saatusest ning kohalike linnaelanike uskumustest. Tegu on vägivaldse surma leidnud ja jõkke uputatud inimestega, kelle isikut ei õnnestu tuvastada.
Lisainfo: hispaania ja inglise keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  09. January 2014, 17:17
  Otsi:

  Ava täpsem otsing