Riik aitab taastada Keila-Joa mõisaparki

09. jaanuar 2014, 11:27

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus teatab, et eraldas keskkonnaprogrammist Keila-Joa mõisapargi taastamiseks 189 tuhat eurot.

Projekti veab MTÜ National Heritage Trust ning koos omafinantseeringuga on taastamistööde hinnaks kavandatud 223 tuhat eurot. „Plaanime 4,8 hektarilisel lossikinnistul korda teha peaväljaku koos külgnevate aladega,“ rääkis National Heritage Trusti esindaja Heli Reinberg.

Tegemist on loodus- ja muinsuskaitse aluse pargi rekonstrueerimise esimese etapiga, kus keskendutakse mõisasüdame haljastuse ja teedevõrgu taastamisele. Kavas on istutada 64 puud ja 511 põõsast ning taastada pea 5000 m2 murupinda.
Pargi rekonstrueerimise I etapi tööd on kavas ellu viia hiljemalt tänavu suve lõpuks ning see on vajalik eeltingimus mõisa peahoone kasutuselevõtuks.

Keila-Joa mõisapargi südame rekonstrueerimist rahastatakse keskkonnaprogrammi looduskaitse alamprogrammist. SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) teatas, et toetas eelmisel aastal keskkonnaprogrammist looduskaitseprojekte 7,23 miljoni euroga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. January 2014, 11:31
Otsi:

Ava täpsem otsing