Mari Mets • 14. jaanuar 2014 kell 5:54

Marju Lauristin kaalub europarlamendi valimistel kandideerimist

Sotsiaaldemokraat ja sotsiaalteadlane Marju Lauristin ütles, et ta pole veel otsustanud, kas mais europarlamendi valimistel kandideerida või mitte.

"Ütleme nii, et ma pole "ei" öelnud," vastas Tartu Ülikooli emeriitprofessor Marju Lauristin Postimehe küsimusele, kuidas on ta reageerinud sotsiaaldemokraatide ootusele, et ta kandideeriks nende nimekirjas maikuus europarlamendi valimistel.

"Ühest küljest on tegemist tõesti Eesti jaoks olulise ajavahemikuga, kui valmistume saama euroliidu eesistujariigiks [2018. aastal – leht], et milline on meie tähtsus Euroopa poliitikas, meie mõtted, meie riigi kogemus, selle väärtustamine – see kõik on väga suur väljakutse sellel perioodil," ütles Lauristin.

"Teiseks on praegune Eesti siseolukord ka selline, et need europarlamendi valimised on järgmiste Eesti riigikogu valimiste eelproov. Kuna muutust Eesti poliitikas tõesti oodatakse ja meie erakond on seda lubanud, siis Eesti tulevikku siin ja Euroopas puudutavate visioonide väljakujundamine eurovalimiste debatis on ka riigisiseselt äärmiselt oluline," jätkas ta.

 

 

Hetkel kuum