Maru rajab Tallinna uue tehnopargi

Rivo Sarapik 14. jaanuar 2014, 11:53

ASile Maru kuuluv Hoog Kinnisvara rajab endise Raku karusloomakasvatuse maa-alale uue tootmislinnaku 46 krundiga.

Tallinna linnavalitsus kehtestab homsel istungil detailplaneeringu, millega moodustatakse tootmislinnaku 34,14 ha suurusele maa-alale 46 krunti.

Planeeritud maa-ala on endise Raku karusloomakasvatuse ala, kus paiknesid koos töötajate elamud, garaažid ning lasteaed ja karusloomakasvatuse territoorium.

Osaliselt on maa-ala kasutusel äri- ja tootmistegevuseks - Viljandi mnt 26 kinnistul asub AS Balbiino tootmiskompleks, Valdeku tn 168 kinnistul aga AS Raku Maja ärihooned. Suur osa maa-alast on hoonestamata.

Viljandi mnt 24d kinnistul on hiljuti välja ehitatud loomade hoiupaik. Planeeringualast põhjas ja läänes paikneb Liiva kalmistu. Lõunasse jääb Raku järv, mis planeeringualaga piirnevas osas kuulub mäetööstusmaana Männiku liivakarjääri koosseisu. Viljandi maanteest kirdesse jäävad metsaalad on kavandatud Tallinna rohevõrgustiku tuumalaks.

Viljandi maantee äärne metsa-ala, Viljandi mnt 28 kinnistu, jääb ka edaspidi hoonestamata metsa-alaks. Viljandi maanteel on vastavalt Tallinna üldplaneeringule lubatud raskeveokite liiklus ning planeeringualalt on võimalik kesklinna läbimata kiiresti jõuda Tallinna ringteele. See loob eeldused piirkonda kaasaegse tehnopargi rajamiseks.

Detailplaneering võimaldab Nõmme linnaosas Valdeku tänava, Viljandi maantee, Karuse tänava ja Liiva kalmistu vahelisele alale ehitada või rekonstrueerida kokku 55 ühe- kuni neljakorruselist äri- ja/või tootmishoonet. Lisaks näeb detailplaneering ette ühe kahekorruselise korterelamu ehitamise ning olemasolevate garaažide ning kahe- kuni viiekorruseliste kortermajade rekonstrueerimise, samuti olemasoleva lasteaia rekonstrueerimise.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotlesid AS Balbiino ja AS Onistar. Detailplaneeringu koostas AS K-Projekt.

Hoog Kinnisvara kuulub ASile Maru, mille omanikud on Ain Laiverik, Heiki Laiverik ja Andres Piiber. Ettevõte saavutas eelmisel aastal Äripäeva Edukamate Ettevõtete pingereas ehk TOP100s 341. koha. 2012. aastal teenis firma 39 mln eurose käibe juures 1,7 mln eurot ärikasumit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2014, 08:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing