Mobius jäi miinust toonud panuste juurde

Romet Kreek 14. jaanuar 2014, 11:37

Franklin Templetoni fondijuht Mark Mobius süüdistab kehvas aastas tooraineid ja Tai aktsiaid, kuid jäi nende panuste juurde

Arenevate turgude fondijuht Mark Mobius läks 2014. aastale vastu raske investeeringute koormaga Tais, toorainetes ja energeerikaaktsiates, mis on samad panused, mis viisid tema 14 miljardi dollarilise Aasia fondi pooleteist aastakümne suurima suhtelise kaotuseni, vahendab Reuters.

Investorid tõmbasid Lipperi andetel mullu Templetoni Aasia kasvufondist välja 500 mln dollarit.

Fondi tootlus oli miinus 7,8% võrreldes MSCI ilma Jaapanita Aasia aktsiaindeksi pluss 3,33% tootlusega. See on juba järjest teine alla turu tootlusega aasta.

Poliitiline torm pani välisinvestoreid viima Tai aktsiafondidest välja viie kuuga enam kui 750 mln dollarit.

Mobius on endale nime teinud arenevatel turgudel. Tema treindivastane väärtusinvesteerimine, mis tähendab ebasoosingus olevate aktsiate ostmist, on viimase kümne aastaga toonud pea 200% tootluse, mis on tööstusharu üks parimaid tootluseid.

Väga sarnane lähenemisega tulistas ta aga läinud aastal Tais jalga, kuid ka seoses Hiina taandunud toorainete jänuga. Mullu novembri lõpus oli Mobiuse fondi varadest 25% investeeritud Taisse, mida on kaheksa korda rohkem võrdlusindeksi osakaalust. Hiina (koos Hongkongiga) osakaal oli 31,4%.

„Tai tuleb tagasi, kuna poliitiline olukord ei jää samaks," ütles Mobius. „Muudatused tulevad. Tai majanduse suund saab olema positiivne.“

Kaks kuud kestnud protestidega püütakse võimult kukutada Tai valitsust. Tai valuuta on alates oktoobrist languses ja aktsiaturg langes mullu USA dollarites 12,7%.

Mobius ütles, et toorainete nõudlus taastub isegi siis, kui Hiina majanduskasv jääb mullusele tasemele.

Mobiuse fondis on energia ja toorainete aktsiate osakaal 40,1%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. January 2014, 11:38

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing