USA eilne börsilangus kandus täna Jaapanisse

Romet Kreek 14. jaanuar 2014, 10:12

USAs tegid eile juhtivad aktsiaindeksid suurima päevase languse alates novembrist, kuna kardetakse aktsiate kõrgete väärtustasemete pärast.

S&P 500 indeks langes eile 1,3%. Täna anti langustõrvik üle Jaapanile, Euroopa pangu end valmis.

Jaapani aktsiaturg kukkus 3,1%. Üheks aktsiate languse põhjuseks oli jeeni tugevnemine USA dollari vastu.  Et aktsiad langesid, tegid Jaapani valitsuse kümneaastaste võlakirjade hinnad täna viie aasta suurima hinnatõusu, kuna sealt otsiti turvalisust. Võlakirja hinnatõusu tagajärjel vähenes kümneaastase paberi tootlus 0,65 protsendile aasta baasil.

Euro Stoxx tuletistehingud ehk märtsis lõppevad futuurid viitavad, et ka Euroopa aktsiaturg alustab päeva 0,8% langusega. Suurbritannia FTSE 100 indeksifutuurid näitavad 0,6% langust.

Euroopa laiem aktsiaindeks Stoxx 600 prognoositud kasumite põhine P/E näit on 13,9, mis on kõrgeim alates 2009. aasta lõpust. Mullu langesid indeksisse kuuluvate ettevõtete kasumid Bloombergi poolt küsitletud analüütikute prognooside kohaselt 5%. Tänavu peaksid ettevõtete kasumid kasvama 14%.

Goldman Sachsi analüütikud kirjeldasid USA S&P 500 indeksi väärtustasemeid kui mistahes mõõdiku alusel ülepingutatuid. Indeksi P/E prognoositud kasumite alusel on 15,4. Viie aasta keskmine P/E on 14,1.

"Meelestatus on ekstreemselt optimistlik ja see on aktsiatele negatiivne," ütles RW Baird & Co peastrateef Bruce Bittles. "See tähendab, et investorid on lühiajaliselt täielikult investeeritud. Aktsiad astusid uude aastasse üleostetult."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. January 2014, 10:13
Otsi:

Ava täpsem otsing