Euroopa aktsiaturud kuue aasta tipus

Fredy-Edwin Esse, California 15. jaanuar 2014, 20:26

Maailmapank teatas, et 2014. aastal kogub majanduskasv hoogu, mis aitas Euroopa aktsiaturgudel tänagi tõusta ning saavutada kõrgeim tase pärast 2008. aastat.

Euroopa üks peamisi aktsiaindekseid Stoxx Europe 600 tõusis täna 1% võrra ehk neljandat päeva järjest ja sulgus 334,51 punktil, mis on kõrgeim sulgemistase pärast 2008. aasta jaanuarit.

"Tsükliline majandustaastumine on aset leidmas ja me näeme, et turg suudab vastu pidada stiimulite ja monetaarpoliitika koomaletõmbamisele, mis lubab aktsiatel siit veel edasi tõusta," kommenteeris MarketWatchile Guardian Stockbrokersi kauplemisüksuse juht Atif Latif.

Suurimate liikujate seas oli täna luksusbränd Burberry Group, kelle aktsia rallis 4,6% pärast seda, kui firma teatas 14% jaemüügikasvust majandusaasta kolmandas kvartalis.

Rootsi rõivatootja Hennes & Mauritz aktsia kallines tänasega 2,7% tänu sellele, et firma sõnul kasvas kogumüük detsembris aastases võrdluses 10%.

Turgudele lisas täna kindlust Maailmapank, kes avalikustas enda värske majanduskasvu prognoosi. Institutsiooni sõnul ootavad nad sel aastal globaalse majanduse kasvu kiirenemist 3,2%ni, mida veavad kõrge sissetulekuga riigid, kes lõpuks ometi tunduvad lehekülge keeravat pärast finantskriisi. Varasem prognoos oli 3% ning 2013. aastal kasvas maailmamajandus 2,4%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. January 2014, 20:26
Otsi:

Ava täpsem otsing