Film "Wall Streeti hunt" - 569 korda f*ck

Romet Kreek 16. jaanuar 2014, 18:46

Martin Scorsesse filmi Wall Streeti hunt kärbiti veerandi võrra, kirjutab Bloomberg.

"Wall Streeti hunt" ("Wolf of Wall Street") kubiseb ropendamisest ja selle pikkust kärbiti Dubais ja teistes araabiamaades näitamiseks 45 minuti võrra originaali 180 minutilt.

Mitte üheski filmis ei kuule sõna f*ck rohkem, kui selles filmis – 569 korral. Internet Movie Database andmetel üheski teises filmis nii ohtrat selle sõna pruukimist ei ole.  Lisaks võeti Dubais välja kokaiini tõmbamise stseen ja alastistseenid.

Film räägib loo USA aktsiamaaklerist Jordan Belfordist, kes mõisteti 1990ndail süüdi pettuses. Originaalversioonis on 24 seksi- või alastistseeni. Lisaks on Dubai versioonis välja võetud või moonutatud kõik ropendamised ja vandumised.

Saja miljoni dollariline film põhineb Belforti lool, kes ta kandis 22 kuud vangistust rahapesu ja väärtpaberipettuse tõttu. Alates 25. detsembrist, kui toimus filmi esilinastus, on film BoxOffice.com andmeil teeninud üle maailma 97 miljonit dollarit piletitulu.

Belfort juhtis New Yorgis 1990ndail penniaktsiate pettust Stratton Oakmont nimelises firmas. Ta teenis raha aktsiate hindu üles rääkides ja siis neid müües (pump and dump) manipulatsioonidega.

USA väärtpaberijärelevalve SEC lõpetas firma tegevuse 1998. aastal. 2003. aastal mõisteti Belfortile nelja-aastane vanglakaristus, kuid ta vabanes ennetähtaegselt. Nüüd teenib ta leiba motivatsioonijutlejana, et maksta ohvritele 110,4 miljoni dollarilist kompensatsiooni, milleks peab minema pool tema sissetulekust.

Film on saanud kriitikutelt vastakat tagasisidet. Richard Brody New Yorgist ütles täispikka filmi vaadates, et kolm tundi kinos oli meeldiv ja ta ei tahaks seda näha minutitki lühemana.

Mõned Araabiamaades filmi vaadanud valavad välja oma pahameelt Twitteris.

"Ärge vaadake filmi Dubai kinodes," säutsus üks. "Ülekantud tähenduses on nad nudinud filmi nii kaugele, et see ei ole enam vaadatav."

Eestis peaks film kinodese filmiveeb.ee andmetel jõudma 7. veebruaril.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. January 2014, 12:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing