HSBC vajab 111 miljardi dollari suurust rahasüsti

Raido Neemre 17. jaanuar 2014, 23:31

HSBCl, ühel maailma suurimatest pankadest, on märkimisväärsed probleemid ning pank võib vajada 111 miljardi dollari suurust rahasüsti, selgub vastuolulisest analüüsist.

Kaks Forensic Asia analüütikut kritiseerisid sellel nädalal panka tugevalt ülehinnatud tulu, ebapiisavalt kapitaliseeritud bilansi ning juriidiliste probleemide pärast.

HSBCd on peetud üheks Suurbritannia edukaimaks pangaks ning pank tuli finantskriisist välja ilma, et nad oleksid pidanud suurendama oma kapitali. Seda suuresti tänu panga operatsioonide globaalsele skaalale.

Forensic Asia analüütikud Thomas Monaco ja Andrew Haskins väidavad, et pank on oma bilansi üle hinnanud “küsitavate aktsiatega”, mille väärtus jääb 63,6 ja 92,3 miljardi dollari vahele. See tähendab, et pank peab kasvatama 58 miljardist dollarist 111 miljardit dollarit 2019. aastaks, vastamaks karmimatele kapitalinõuetele.

HSBC keeldus raportit kommenteerimast. Panga aktsiahinnad kukkusid täna pisut Hong Kongis.

OTAS Technologies majandusteadlane Simon Maughan sõnas, et väike aktsiahinna kukkumine näitab, et antud raport ei pane investoreid muretsema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. January 2014, 23:31
Otsi:

Ava täpsem otsing