Nintendo prognoosid vajusid vee alla

Romet Kreek 17. jaanuar 2014, 11:46

Nintendo teatas täna, et nende varasem kogu majandusaasta ärikasumi prognoos pole enam jõus ja hoiatas kahjumi eest, vahendab Bloomberg.

Nintendo teatel tuleb majandusaasta ärikahjumiks 25 miljardit jeeni (176 mln eurot). Firma kärpis Wii U konsoolide müügiprognoosi ja lisas, et aasta lõpu tarkvaramüük ei täitnud ootusi.

Maailma suurim videomängukonsoolide tootja projekteeris varem 55 miljardi jeenist ärikasumit, lootes, et jõuluostlejad elavdavad Wii U müüki. Ettevõte kärpis Wii U müügiootuse üheksalt miljonilt ühikult 2,8 miljonile.

Nintendo perele orineteeritud sisu on kaotamas huvilisi, kuna mitmete mängude turuletulek venib. Mängurid migreeruvad mobiilsetesse seadmetesse ja tõsised mängufännid eelistavad kiiremaid Sony PlayStation 4 ja Microsofti Xbox One mudeleid.

"Videomängude turg on läinud nutitelefonidesse ja tahvelarvutitesse," ütles Ichiyoshi varahalduse peafondijuht Mitsushige Akino. "Nintendo peab laiendama end eemale praegusest riistvara ärimudelist. See on strukturaalne probleem."

Kyotos peakontorit omav ettevõte kärpis käeshoiatava 3DS pleieri müügiprognoosi 18 miljonilt ühikult 13,5 miljonile ja 3DS mängude müügiprognoosi 80 miljonilt mängult 66 miljonile.

Saksamaal kukkus pärast Jaapani aktsiaturu sulgumist tulnud uudise peale aktsia hind 7,5%, 13 551 jeenile.

"Prognooside kärbe tuli oodatust palju hullem," ütles Tokai Tokyo Securitise analüütik Yusuke Tsunoda. "Tuleb juba kolmas ärikahjumis aasta ja see tekitab väga tõsiselt juhtkonna väljavahetamise küsimuse."

Kreemiks tordil plaanib tettevõte vähendada ka majandusaasta dividendi 260 jeenilt 100 jeenile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. January 2014, 12:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing