Shelli ähvardab märkimisväärselt madal kasum

Raido Neemre 17. jaanuar 2014, 23:09

Naftagigant Royal Dutch Shell hoiatas reedel, et ettevõtte neljanda kvartali kasum tuleb oodatust märkimisväärselt madalam. Seda tänu praegustele nafta ja gaasi hindadele. Kasumi suuruseks hinnatakse 2,9 miljardit dollarit.

 “Meie 2013. aasta tulemused ei olnud need, mida me oleksime Shellilt oodanud. Me keskendume Shelli finantstulemuste parandamisele ning suurema efektiivsuse saavutamisele. Samuti jätkame oma tegevusnäitajate ja projektide elluviimise parandamist,” sõnas ettevõtte tegevjuht Ben van Beurden.

2,9 miljardi suurune kasum on väga suur kukkumine võrreldes varasemate tulemustega. Kolmanda kvartali korrigeeritud kasum oli 4,5 miljardit dollarit ning 2012. aasta neljanda kvartali kasum oli 5,6 miljardit dollarit.

“Kahtlemata on see suur pettumus ning mitte see, mida turud oleksid oodanud,” sõnas Hydrocarbon Capital asutajaliige Malcolm-Graham-Wood CNBCle.

Shelli sõnul mõjutasid kõrgetasemelised hooldustööd eelmises kvartalis tugevalt nafta ja gaasi tootmismahte. Kasumit mõjutas ka nõrk Austraalia dollar ning ebastabiilne olukord Nigeerias.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. January 2014, 23:09
Otsi:

Ava täpsem otsing