Bakuu-afääri kohtuasi venib

21. jaanuar 2014, 00:00

Bakuu-afääri kohtuistungil selgus eile, et selleks nädalaks planeeritud kohtukõned lükkuvad edasi ja projekti suuremad investorid kuulatakse uuesti tunnistajatena üle.

Investeerimiskelmuses ja kelmusele kaasaaitamises süüdistatavate kaitsjad soovivad uuesti küsimusi esitada Hans H. Luigele ja Marcel Vichmannile, samuti Vichmanni esindajale Henn Ruubelile. Protsessi venimise põhjus on selles, et Vichmann ja Luik loobusid oma nõuetest ühe kohtualuse, leedukas Šarunas Skyriuse vastu.

Bakuu-projekti võlakirja­emissiooni korraldas 2007. aastal Gild Financial Advisory Services (GFAS) ja Gildi poolt müüs võlakirju Skyrius, kes töötas GFASi Leedu tütarfirma juhina. Praegu on ta GFASi likvideerija.

Investoreid esindav advokaat Maria Mägi ja prokurör Steven-Hristo Evestus olid arvamusel, et investorite uus ülekuulamine pole põhjendatud, kuid kohtunik otsustas uusi küsitlemisi ­lubada. Kohtukõned lükkusid seetõttu veebruari, lõppsõnad märtsi.

Miks nõudest loobuti? Luik ja Vichmann loobusid nõuetest Skyriuse vastu, kuna ei saanud muul moel õigust tegutseda pankrotipesast ostetud Aserbaidžaani ettevõtte Delta Land LLC omanikena. Nimelt ostis projekti investoritele kuuluv ­Võlakirjainvestorite OÜ pankrotipesast Delta Landi osad, et investorid saaksid oma raha saatuse kohta infot. Selgus aga, et investoritele Delta Landi omanikuõiguste saamiseks pidi GFAS esmalt loobuma pandist, mis oli tema kasuks Delta Landi osadele seatud. Pant oli seatud seoses võlakirjaemissioonis tagatisagendi kohustuste täitmisega. Millegipärast jäi pant jõusse ka vaatamata emitendi Seaside Residence Baku pankrotile ja sellele, et investorid omandasid Delta Landi osad pankrotihaldurilt.

GFASi likvideerija Skyrius oli nõus pandist loobuma üksnes tingimusel, et suuremad võlausaldajad Vichmann ja Luik loobuvad oma nõudest Skyriuse vastu, ütles Mägi kohtus. Nõuetest GFASi vastu ei loobutud.

Bakuu-afääris süüdistatakse investeerimiskelmuses Erki Piirsalu ja kelmusele kaasaaitamises Tõnis Haavelit, Harles Liivi, Šarunas Skyriust ja GFASi

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. January 2014, 19:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing