Kool sai 37 000 eurot maksva laevalgusti

Indrek Kald 20. jaanuar 2014, 12:36

Haapsalus asuva Läänemaa ühisgümnaasiumi fuajee lage kaunistab talvevaheajast 37 000eurone laevalgusti, mis soetati nn protsendiseaduse alusel.

Kunstihanke võitnud Edith Karlsoni esindaja Temnikova&Kasela Galerii OÜ omaniku Olga Temnikova sõnul pidi taies gümnaasiumi soovil haakuma kooli logo, paberist volditud linnuga - valgusti koosnebki trossidega ühendatud 52 unikaalsest alumiiniumlinnust, millest osal on pea asendatud elektripirniga.

"Kurg ja origami, asukoht ja teose potentsiaalne publik - see kõik läks kunstniku loomingulisest läätsest läbi," ütles Temnikova Lääne Elule.

Riigi Kinnisvara ASi kommunikatsioonijuht Madis Idnurm ütles, et riigigümnaasiumide kunstihanke ideekonkurss oli "esimene pääsuke", sest hanke aluseks olnud kunstiteoste tellimise seadus on kehtinud vaid mõned aastad ning selle aja jooksul on valminud üksikud hooned, mille juures tuleb kunstiteoste tellimise seadust rakendada.

2011. aastal jõustunud kunstiteoste tellimise seadus ehk nn protsendiseadus näeb ette, et enam kui 750 000 eurot maksvate avalike hoonete puhul tuleb ehitushinnast vähemalt ühe protsendi eest soetada kunstiteoseid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. January 2014, 12:36

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing