KredEx: alustavad ettevõtjad võtavad julgemalt stardilaenu

20. jaanuar 2014, 10:43

„Võrreldes varasemaga kasvas eelmisel aastal alustavate ettevõtete julgus kasutada tegevuse käivitamiseks stardilaenu," ütles KredExi ettevõtlusdivisjoni juht Lehar Kütt.

"Aitasime stardilaenu abil rahastada 56 ettevõtte käivitamist kogumahus 2 mln euroga. Stardilaenuga alustanud ettevõtjad plaanivad luua 261 uut töökohta,“ kommenteeris Kütt.

KredEx käendas möödunud aastal 53 mln euroga 484 ettevõtte finantskohustusi ning ettevõtte toel said alustajad kaasata pankadest lisafinantseerimist summas 101 mln eurot, vahendas KredEx oma pressiteates. Rahastatud projektide tulemusena luuakse ligikaudu 634 uut töökohta.

Kõige enam kasutati KredExi käendust möödunud aastal investeerimislaenude ja liisingu puhul, mis moodustasid väljastatud käendusmahust 45%, arvelduskrediidi ja käibelaenude osakaal oli 35%  ja pangagarantiide osakaal 20%, teatas ettevõte.

Lisaks investeerimis- ja käibelaenu, stardilaenu, pangagarantii ning liisingu käendamisele pakub KredEx ettevõtetele allutatud laenu, tehnoloogialaenu ja ekspordilaenu.

KredEx on riigile kuuluv finantsasutus, mis aitab parandada Eesti ettevõtete rahastamisvõimalusi, maandab krediidiriske ja võimaldab inimestel rajada või renoveerida oma kodu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. April 2014, 13:44
Otsi:

Ava täpsem otsing