MTA kaasajastab e-teenuste serverite turvanõudeid

21. jaanuar 2014, 12:24

Sel reedel kaasajastab maksu- ja tolliamet oma e-teenuste serverites turvanõudeid ja see võib põhjustada tõrkeid üle 12 aasta vanuste operatsioonisüsteemide kasutajatel.

Uuendus mõjutab kõiki maksu- ja tolliameti e-teenuseid ning selle eesmärk on teenuste turvalisuse suurendamine, teatas amet. Samas võib uuendus takistada juurdepääsu e-maksuameti/e-tolli teenustele klientidel, kes kasutavad üle 12 aasta vanuseid operatsioonisüsteemide versioone ning nendel, kes kasutavad 2001-2004 installeeritud veebilehitseja Internet Explorer versiooni 6, mida ei ole pärast paigaldamist uuendatud.

Tõrgete vältimiseks peavad kliendid jälgima, et nende arvutite operatsioonisüsteemid oleksid uuendatud ning et kasutataks veebilehitsejate uuemaid versioone, soovitab maksu- ja tolliamet.

Need, kel on arvutis Windows 98 ning kes kasutavad uuendusteta Internet Explorer 6, ei saa juba praegu end autentida mitmes suuremas pangas, samuti ei tööta Windows 98-s ID-kaart. Seega, kui inimene saab kasutada ID-kaarti ning pääseb internetipanka, ei tohiks tal ka maksu- ja tolliameti e-teenuste kasutamisel pärast uuendust tõrkeid tekkida.

Portaali eesti.ee kasutajastatistika kohaselt on neid, kes kasutavad üle 12 aasta vanuseid operatsioonisüsteeme, umbes 0,007%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. January 2014, 12:24

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing