Rahvaülikoolis kasvab huvi enesearengu ja psühholoogia vastu

22. jaanuar 2014, 00:00

Tartu Rahvaülikoolis tegutseb üle 200 õppegrupi. Viimased aastad on märgatavalt huvi kasvatanud enesearengu ja psühholoogia kursuste vastu.

Kuigi hobidega tegelemist peetakse tavaliselt lihtsalt mõnusaks ajaveetmisviisiks, tuleb see kasuks ka tööturul. Üha enam räägitakse, et töötaja

valikul on oskused küll olulised, aga otsuse tege­misel võib määravaks saada hoopis inimese mitmekülgsus ja erinäolisus, mõni huvitav hobi kõneleb isikupärast, loomingulisusest, julgusest jne.

Tartu rahvaülikooli programmis on üle 200 koolitusgrupi. Koolituskavast leiab kursuseid, mis on programmis juba üle 20 aasta nagu maalimine või keraamika (valida on üle 60 kunstikursuse), kuid enamasti leiab kavast uusi teemasid, mida tuleb igal poolaastal juurde. Mõni valdkond püsib stabiilsena, nagu näiteks keelekoolitus (alustab ligi 60 keelegruppi), arvutiõpe, aga näiteks kunstiõppes, tervisearenduse, kokanduse valdkonnas tuleb osalejaid aina juurde. Enese­arengu ja psühholoogia kursuste vastu on viimastel aastatel märgata suurt huvi tõusu, otsitakse ennast, ollakse valmis uutmoodi maailma nägema. Kavas on kümneid enesearenduse ja psühholoogia kursuseid.

On olnud buume. Näiteks paar aastat tagasi oli leiva buum, kui mitukümmend gruppi õppis leiba valmistama. Vahepeal oli mahekosmeetika buum. On olnud ka aiakujunduse ja ruumikujunduse buum.

Kasvanud on ka tööalase koolituse maht. Eelmisel sügisel avatud tööalaste koolituste osakond pakub nii ametialast koolitust kui ka tööalast täiendust. Sageli tulevad end tööalaselt täiendama inimesed, kes on algul mõnel huvikoolitusel käinud ja vahel ka vastupidi. Tullakse ettevõtlust õppima, aga kõrvalruumis toimuv vabajoonistuse kursus tõmbab tähelepanu ja järgmine kord osaletakse juba seal.

Rahvaülikoolis osalejate arv on enamasti aasta-aastalt kasvanud. Viimastel aastatel on olnud 4000–5000 osalejat aastas. Vaid masu ajal osalemise aktiivsus pisut langes.

 

Tasub teada

 • TOP 10 kursust 2013. aastal

1. Inglise keel
2. Fotograafia
3. Soome keel
4. Jooga
5. Akrüül- ja õlimaal
6. Isevalmistatud ehted
7. Õmblemine ja konstrueerimine
8. Ettevõtluskoolitus
9. Tervislikud toidud
10. Naise vägi

 • TOP 3 üllatuskursust 2013. aastal

1. Sefiiritort (tuli teha lisa­gruppe)
2. Massaaži ABC (tuli teha lisa­gruppe)
3. Aktifoto (grupid täitusid väga kiiresti)

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  21. January 2014, 14:13
  Otsi:

  Ava täpsem otsing