Reform ja IRL sõdivad keskpanga pärast

21. jaanuar 2014, 08:29

Esmaspäeviti kogunev koalitsiooninõukogu on juba kaks nädalat järjest vaielnud Eesti Panga nõukogu uue koosseisu üle.


Nimelt lõppevad nõukogu seitsme liikme volitused tänavu veebruaris, uute liikmete kandidaadid peab esitama nõukogu esimees Mart Laar, kirjutab Postimees

Senise tava kohaselt kuulub nõukogusse neli poliitiliste jõudude esindajat (ilmselt saab iga parlamendipartei ühe koha) ning neli sõltumatut asjatundjat, viimaste esitamine ongi pingeid tekitanud.  Kui 2009. aastal praegune koosseis kinnitati, oli nõukogu esimees Jaan Männik, keda võis pidada poliitiliselt sõltumatuks. Teda peeti majanduseksperdiks (Männik oli Eesti Telekomi eksjuht). Teised kolm eksperti nõukogus on Enn Listra tehnikaülikoolist ning Irene Kull ja Urmas Varblane Tartu Ülikoolist.

Laari valikusse kuulub ka seekord Tartu Ülikooli majandusprofessor Urmas Varblane ning uued nimed on Tallinna Tehnikaülikooli majandusprofessor Kaie Kerem ja Eesti Panga endine asepresident Rein Minka.

Neljandaks eksperdiks pidas Laar ennast, kuid selline kohtade jaotuse plaan tekitas kohe vastuseisu Reformierakonnas, kelle esindajad peavad Laari pigem poliitikuks kui eksperdiks.

Loe pikemalt Postimehest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    21. January 2014, 08:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing