Nüüd paberlehe lood täismahus veebis

22. jaanuar 2014, 07:03

Alustame aripaev.ee saidil võtmekujulise logoga märgitud artiklite edastamist, mis on täismahus nähtavad vaid sisse logitud Äripäeva tellijatele.

Sisse logimata on võtme värvus tumehall ja sellega märgitud artiklist nähtavad vaid esimesed kaks lõiku ja kolmas lõik juba hägustatud. Sisse logituna on võtme värvus roheline ning nähtav kogu artikkel. Sisse logida on võimalik kas avaleheküljelt ülalt paremalt või võtmega artikli juurest.

Teade muudatusest läks umbes 10 000 Äripäeva tellija emailile. Kõikide tellijate senised kasutajanimed ja paroolid jäävad kehtima, kuid neil on võimalik teha senisest tunduvalt lihtsamalt endale uus kasutajakonto, kus kasutajanimeks meiliaadress.  

Logimist küsivate artiklitena hakkame esimeses etapis panema aripaev.ee uudisvoogu eelmisel päeval järgmise päeva olulisemaid lehelugusid. Samuti praktilist infot kandvaid artikleid nagu näiteks erinevad edetabelid (TOPid) ja utilitaarset väärust omavaid, ajas kiirelt mitte vananevaid rubriigilugusid.

Kas Äripäev läheb nüüd internetis tasuliseks? Ei. Igapäevane majandusuudiste voog on sarnaselt senisega nähtav ilma sisse logimata. Me hakkame pakkuma aripaev.ee saidil tellijatele mõeldud lisamaterjale, mida seal varem pole olnud.

Seni on aripaev.ee artiklite sisu mobiili kaudu nähtav vaid sisse logides, kas uuest aastast see kord muutub? Jah. Hea meel on teatada, et nüüdsest saab aripaev.ee-sse mobiili kaudu samadel tingimustel nagu tavalise arvuti kaudu. Kogu sisu, mis pole võtmega märgistatud, on nähtav kõigile. Võtmega märgitud artiklitesse saab sisse logides.

Kas saab tellida eraldi ligipääsu artiklile või osta päevapiletit? Ei. Me pakume tellimust. Aasta alguses, kuu aja jooksul saab Äripäeva mittetellija vormistada tasuta nädalast elektroonilist tellimust. Kõik Äripäeva tavatellijad saavad edasi kogu paketi, st paberlehe, paberlehe peegelduse veebis aadressil leht.aripaev.ee ning võtmega märgitud lisaartiklid aripaev.ee saidil, millele pääseb ligi arvuti, mobiili ja tabletiga.

Mis andmeid tasuta proovitellimuse vormistamiseks küsitakse? Esimese kuu jooksul, mil pakume tasuta nädalast proovitellimust, küsime inimese nime, meiliaadressi ja telefoninumbrit.  Vabatahtlikult on võimalik anda juurde tegevusvaldkond ja amet.

Kui kiiresti ma tellimuse vormistatud saan? Loetud minutitega. Siis saabub inimese meiliaadressile kiri: „See on teade ligipääsu loomisest Teie kasutajakontole. Teie kasutajatunnus on nimi.perenimi@firma.ee. Kasutage palun seda linki SIIN, et määrata endale meelepärane parool. Küsimuste korral palun helistage telefonil 667 0099 või kirjutage tellimiskeskus@aripaev.ee.“

Kas Äripäev hakkab minu lugemisharjumusi sisse logituna kuidagi jälgima? Ei. Toimetusel pole selleks tehnilist valmisolekut ega ka ressursse. Küll aga saame statistikat lugude kohta, millesse on enam logitud, see aitab meil lugejat paremini teenida.

Kui me esimese Eesti ajalehena alustasime aastal 2000 online-uudiste edastamist, olid need täismahus nähtavad vaid paberlehe tellijatele. Nüüd rakendunud samm kaugeltki nii radikaalne pole, kuid lisaargumente tellijatele tahame sellega pakkuda kindlasti. Kuigi me alustame ka reklaamikampaaniaga „rohelise võtme“ teavitamiseks, jääb kõige paremaks turunduseks ikkagi selliste artiklite loomine, mille lugemiseks on inimene nõus tellimuse vormistama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. March 2014, 19:08
Otsi:

Ava täpsem otsing