Davose miljardärid ootavad 2014. aastal börsirallit

Raido Neemre 22. jaanuar 2014, 22:33

Miljardärid, kes sellel nädalal osalevad Maailma Majandusfoorumil, loodavad järgmisel aastal Alpi külasse naastes olla veelgi rikkamad.

Umbes pool tosinat rikkaimat osalejat, nende hulgas Aafrika rikkaim inimene, Aliko Dangote ja Iiri telekommunikatsiooni magnaat Denis O’Brien, ütlesid, et tuleval aastal aktsiad kerkivad, intressitasemed jäävad madalaks ning ühtlasi soovitasid vältida virtuaalrahasse Bitcoini investeerimist.

“Hinnad jätkavad turgudel tõusmist,” sõnas Dangote. “Ma usun, et olukord on paranemas peaaegu kõikides sektorites. Ma usun, et halb minevik on nüüdseks seljataha jäänud.”

Kuna miljardärid ennustavad, et majanduskasv kiireneb ning aktsiahinnad tõusevad, on sellel nädalal toimuva kohtumise peamiseks teemaks suurenev sissetulekute ebavõrdsus. Eelmisel nädalal avaldatud uuringu kohaselt on majanduse suurimaks ohuks järgmise 10 aasta jooksul kasvav majanduslik ebavõrdsus.

Bloombergi miljardäride indeksi kohaselt kasvas maailma rikkaimate inimeste vara eelmisel aastal 524 miljardit dollarit.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2014, 22:33
Otsi:

Ava täpsem otsing