OECD ökonomist: Euroopa võib vajada rahatrükki

Raivo Sormunen 22. jaanuar 2014, 12:56

OECD peaökonomist Pier Carlo Padoan ütles, et Euroopa Keskpank peab olema valmis kvantitatiivseks lõdvendamiseks (QE) ja intressimäärade viimiseks alla nullprotsendi, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

„Euroopas on üleval deflatsioonirisk, aga ma ei tea, kui suur see on,“ ütles OECD peaökonomist Austria ajalehele Der Standard. Lisaks OECD-le hoiatas IMF esmaspäeval avaldatud maailma majandusraportis, et nad näevad eurotsoonile 10-20% tõenäosusega ette hindade langust.

Detsembris ulatus eurotsooni aastane inflatsioon 0,8%, mis on üksjagu allpool Euroopa Keskpanga poolt inflatsioonilaeks seatud 2% joont.

Padoan märkis, et Euroopa Keskpank peab olema valmis hoiuste intressimäärade kärpimisega alla 0 protsendi ja lisas, et tarvitusele peab võtma ka uued meetmed. „See kätkeb endas kvantitatiivset lõdvendamist Euroopas. Selle all mõtlen ma massiivset keskpanga sekkumist väärtpaberite järelturul.“

Lisaks tuleb Padoani sõnul kaaluda keskpangale mandaadi andmist, et ta saaks võimalusel laiendada interventsiooni ka esmaturul, mida USA ja teised keskpangad rakendavad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2014, 12:56
Otsi:

Ava täpsem otsing