RKAS jagab suure hanke väiksemateks osadeks

23. jaanuar 2014, 00:00

Riigi Kinnisavara AS kuulutab lähiajal välja mitmeosalise tehnohooldus- ja heakorrateenuste hanke kogumaksumusega 41 miljoni eurot. Lepingud sõlmitakse pikema aja peale ja vaadatakse üle iga kahe aasta tagant.

Riigi Kinnisvara juhatuse liikme Elari Udami sõnul on hanke jaoks koondatud nimekirja suur hulk hallatavaid objekte –  218. “Tahame teha kuni kuueaastased lepingud sellise sisuga, et muutuvas majanduskeskkonnas oleks pooltel kahe aasta pärast võimalik üle vaadata, kas neil on võimalik lepingut sellistel tingimustel jätkata,” selgitas Udam. “Ühelt poolt saab tellija hinnata, kuidas on tööde kvaliteediga rahul, teiselt poolt saab töö tegija analüüsida, kas selliste hindadega on võimalik kvaliteetset teenus pakkuda.”

Riigi Kinnisvara soovib nii heakorra- kui ka tehnohooldusteenuse hanke jagada kaheksaks hankeks, et ka väiksemad ettevõtted saaks tulla osalema.

“Maksumuse kogusumma heakorrale, kui räägime tavamõistes koristusteenusest, on suures plaanis 26 miljonit eurot. Tehnohooldusteenuste hangete summa jääb veidi väiksemaks – 15 miljonit eurot. See osa on tööde mahult väiksem, tõsi küll, mitte ruutmeetrite arvu poolest,” selgitas Udam.

Tema sõnul kuulutatakse jaanuaris välja hanketeated. “Lepingud peavad olema sõlmitud 1. juuliks 2014,” selgitas Udam.

“Ootame konkureerima usaldusväärse ja hea mainega ettevõtteid. Kindlasti professionaalseid teenusepakkujaid, samas ka julgeid väiksemaid ettevõtteid, kelle kasv on olnud stabiilne ja kes soovivad suuremat sammu teha,” kirjeldas Udam ootusi.

Alapakkumiste vältimiseks on Riigi Kinnisvara Udami sõnul varasemalt kasutanud kunagi kehtinud meedet – täiendava garantiikirja küsimist. “See on kunagi kehtinud ja toimis väga hästi,” ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2014, 19:33

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing