Venemaa minister: ettevõtluskliima peab paranema

Raido Neemre 22. jaanuar 2014, 20:48

Venemaa majandusarengu minister sõnas, et ta on riigi kasvuperspektiivi suhtes kindel, kuid teda paneb muretsema ettevõtluskliima.

Venemaa Keskpanga endine aseesimees Alexei Ulyukayev sõnas Maailma Majandusfoorumil kõneledes, et ta ootab Venemaa majanduskasvuks 2014. aastal enam kui 2%.

“Meil on kaks majanduskasvu juhtivat tegurit: tarbijate nõudlus ja investeeringute kasv,” sõnas ta CNBCle.  Ulyukayevi sõnul kasvab eksport peamiselt tänu Euroopa majanduse taastumisele ning eelduste kohaselt on tarbijate nõudlus 2014. aastal stabiilne.

Tema peamine lootus on investeeringute kasv Venemaal. Ta tunnistas, et 2013. aastal kasvas investeeringute hulk Venemaal äärmiselt tagasihoidlikult, kuid ta usub, et sellel aastal on kasv keskmiselt 4%.

IMF nõustub, et riigi ekspordimaht peaks 2014. aastal suurenema, samuti peaks suurenema investeeringute hulk ning IMF ennustab majanduskasvuks sellel aastal 2%.

Enne, kui finantskriis 2008. aastal Venemaad tabas, oli Venemaa majanduskasv keskmiselt 8% aastas. Seejärel aeglustus Venemaa majanduskasv dramaatiliselt, olles 2011. aastal 4,3% ning 2012. aastal 3,4%.

Venemaa majandus sõltub praegu suurel määral nafta- ja gaasitööstusest ning Ulyukayev tunnistas vajadust hajutada riske ning vähendada sõltuvust sellest tööstusharust.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2014, 20:48
Otsi:

Ava täpsem otsing