Buffett toetub otsustes 29-aastasele naisjuhile

23. jaanuar 2014, 14:46

Warren Buffetti üheks põhiliseks usaldusisikuks on 29-aastane Tracy Britt Cool, kelle ta palkas omal ajal otse koolipingist, kirjutab Bloomberg.

Kui Warren Buffett ostis 2009. aastal poole ühest ärikinnisvarasse investeerivast ettevõttest, palkas ta selle juhiks äsja ülikooli lõpetanud 25-aastase Tracy Britti. Alates sellest on Buffett teeninud tagasi enamiku 217 miljonist dollarist, mis ta tehingule kulutas. Äri on andnud hoo sisse ka Tracy Britt Cooli karjäärile.

Täna on 29-aastasest Coolist saanud üks Buffetti usaldusväärsemaid nõustajaid, kes juhib neid ettevõtteid, mis on liiga väiksed, et vääriksid mehe enda tähelepanu. Buffett ütleb, et tema veendumus Cooli otsuste õiguses on üks põhjusi, miks ta otsustas osta osaluse nn peonänni ja -dekoratsioone müüvas Oriental Tradingus. 2012. aastal nimetati Cool selle ja veel kolme ettevõtte juhiks. Nende hulgas on ka viimistlusmaterjale müüv Benjamin Moore & Co. Ettevõtted teevad aastas käivet üle nelja miljardi dollari ja annavad tööd rohkem kui 10 000 inimesele.

"On ärisid, mida ma pole ise külastanud, aga mille omanikuks ma olen aastaid olnud," ütleb Buffett Bloombergile, "Tracy tegeleb nende asjadega, millega ma peaks tõenäoliselt ise tegelema, aga mul on selleks liiga vähe aega või liiga vähe viitsimist." Buffett lisab, et Cool mõtleb samamoodi, nagu temagi mõtleks.

Cool on üks kolmest juhist, kes haldavad Buffetti valdusettevõtte Berkshire Hathaway tütarettevõtteid. Teised kaks on 42-aastane Todd Combs ja 52-aastane Ted Weschler, kes kumbki palgati viimase nelja aasta jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. January 2014, 06:40
Otsi:

Ava täpsem otsing