Gild sulges investorite suu

24. jaanuar 2014, 00:00

Leedukas Šarunas Skyrius sundis skandaalse Bakuu-projekti investorid vaikima endast ja teistest Gildi juhtfiguuridest. Niisugune samm sai võimalikuks, kuna investorid vajasid ühele dokumendile hädasti Skyriuse allkirja.

Võlakirjainvestorite OÜ, mille taha on koondunud emitendi Seaside Residence Baku (SRB) kaudu Bakuu-projekti võlakirjadesse investeerinud inimesed eesotsas Marcel Vichmanni ja Hans H. Luigega, ostis SRB pankrotipesast Aserbaidžaani ettevõtte Delta Land LLC. Investorite halvaks üllatuseks selgus, et Gildi kasuks oli Delta Landi osadele seatud pant, mida Aserbaidžaani ametnikud polnud nõus ilma Gild Financial Advisory Services’i (GFAS) esindaja kirjaliku nõusolekuta eemaldama.

Pant nõuete vastu. See mängis kätte trumbi Sky­riu­sele, kes on praegu GFASi likvideerija ning varem juhtis GFASi­ Leedu tütarfirmat. Skyrius on Eestis kohtu all Bakuu-afääri asjas kelmusele kaasaaitamise süüdistusega, lisaks on Bakuu projekti investorid tema ja teiste kohtu all olijate suhtes esitanud rahalise nõude. Skyrius nõudis Delta Landi pandist vabastamise eest vastu esiteks seda, et Vichmann ja Luik loobuksid nõuetetest tema vastu – nii ka läks.

Teine ja omapärasem nõue  keelas Vichmanni ja Luige ettevõttel ning Võlakirjainvestorite OÜ-l avaldada ühtki artiklit GFASi, Šarunas Skyriuse ja teiste GFASi juhatuse ning nõukogu liikmete kohta, välja arvatud Tõnis Haavel, seoses SRBga, nagu on kirjas Leedu ajalehe Verslo Žinios käsutuses olevas dokumendis. Võlakirjainvestorid, kes Delta Land LLC Aserbaidžaanis üle võtsid, soovivad dokumendi andmetel ­uurida ettevõtte tehinguid ja teha kindlaks 52 hektari maa saatuse. ­Uuritakse ka maa ettevõtte nimele registreerimise võimalusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. January 2014, 19:54
Otsi:

Ava täpsem otsing