Siig: EASi nõukogu pole poliitiliselt seotud

27. jaanuar 2014, 00:00

EASi süüdistatakse viimasel ajal selles, et nõukogu langetab poliitiliselt motiveeritud otsuseid. EASi nõukogu esimehe Cinzia Siigi sõnul ei vasta see tõele.

“See ei vasta kindlasti tõele, vaadakem kas või nõukogu nimekirja. Nõukogus on 12 liiget, seal on eksperdid, ettevõtjad, erinevate valdkondade inimesed. Kindlasti ei tee nõukogu poliitilisi otsuseid,” märkis Siig.

Tema sõnul on EASi nõukogus kaks riigikogu liiget. “Kindlasti pole võib-olla õige EASi nõukogu riigikogu liikmetega politiseerida, aga noh, nii ta on,” märkis Siig. IRLi liikmeid on nõukogus Siigi sõnul kokku kolm.

Nõukogu otsustas Siigi sõnul koosolekul reedel , et Taavi Laur jätkab EASi juhina kuni uue juhatuse liikme leidmiseni, kuid mitte kauem kui mai kuuni. Ning uue juhatusega seonduvat arutab nõukogu neljapäeval järgmisel nõukogu istungil.

Siigi sõnu on varasemate EASi juhtide lahkumiste ja Taavi Lauri lahkumise seoseid otsida meelevaldne. “Laur lahkub isiklikel põhjustel, ja neid põhjuseid peaks küsima tema enda käest. Ülari ­Alamets lahkus üle-eelmisel aastal,” seletas Siig.

Uut juhti vaja. Samas avaldas Siig lootust, et nõukogu leiab EASile kiiresti uue juhatuse liikme.

Tema hinnangul on avalikkuses EASi ümber toimuv põhjendamatu hüsteeria, sest EASis töötab palju kompetentseid inimesi, kes teevad head tööd. Küsimusele, kas keegi võib seda hüsteeriat teadlikult suunata, vastas Siig, et ei oska öelda.

Postimees kirjutas, et Taavi Lauri üheks võimalikuks ametist isiklikel põhjustel lahkumiseks võis olla ka see, et nõukogu ei võtnud vastu tema EASi visiooni. “Taavi Laur on öelnud, et tema lahkumise põhjused on isiklikud ja ma arvan, et pole minu asi neid kommenteerida ja lahata ja austusest tema vastu ma seda ei teeks,” möönis Siig.

Mis puudutab võimalikku lahkumishüvitist, siis lepingu järgi pole Laurile seda ette nähtud. “Lahkumishüvitist täna ei arutatud. Lepingus seda kirjas ei ole,” märkis Siig. Teisisõnu oleks see nõukogu eraldi otsus, kui Taavi Laurile otsustatakse lahkumise puhul hüvitist maksta.

Uusi juhi kandidaate Siigi sõnul veel ei ole.

Riigikogu majanduskomisjoni liikme Kalev Kallo sõnul tuleb välja selgitada, mis põhjustel on EAS suhteliselt lühikese aja jooksul kolm tegevjuhti kaotanud.

“Juhtide kiire lahkumine ning pidev vahetumine on ilmselgelt probleem. Tekib küsimus, mis põhjustel on mitu võimekat inimest otsustanud sellest tööst loobuda. Spekuleeritud on, et juhid ei püsi ametis põhjusel, et EASi nõukogu on IRLi mõju all ning on kohustus teha poliitiliselt suunatud otsuseid. Kui sihtasutuse politiseeritus leiab tõestust, tuleb probleemiga kindlasti tegeleda,” kirjutas Kallo oma pressiteates.

Täna on riigikogu ees majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, kes annab ülevaate EASi tööst ning räägib teiste teemade seas ka EASi matrjoškade reklaamikampaaniast. “Siis on meil kindlasti võimalus uurida ka EASi juhtimisprobleemide kohta,” loodab Kallo.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. January 2014, 18:13
Otsi:

Ava täpsem otsing