1Partner: büroode üürihinnad tänavu ei muutu

Indrek Kald 27. jaanuar 2014, 15:33

Büroopindade üürihinnad püsivad sel aastal paigal, teatas 1Partner Kinnisvara.

Büroopindade pakkumine on kinnisvarafirma kinnitusel märgatavalt suurenenud ning kunagine vaikeelu büroode arendusturul on asendunud vilka sebimisega.

Suurenev pakkumine hoiab büroode hinnad käesoleval aastal paigal, sõnas kinnisvaraturgu 1Partner Kinnisvara juhtiv partner Tanel Tarum.

"Uusi kontoripindu lisandus eelmisel aastal, lisandub käesoleval ja järgmiselgi aastal üskjagu palju," selgitas ta.

"Uutest hoonetest saame välja tuua näiteks maksuameti ja statistikaameti uued hooned Ülemistel ja Tatari tänaval, G4Si maja Paldiski maanteel. Ehituses on uued bürood Metalli 3 ja praktiliselt samas kõrval asuv Mehaanika tänava Mentori Ärimaja. Äsja teatas Kawe, et Baltika kvartalisse on plaan uus kontorihoone rajada. Nimetatud majade peale on kokku pinda üle 40 000 ruutmeetri," lisas Tarum.

Kontoripindade pakkumine on suurenenud ja veelgi suurenemas. "Küll ei näe me sama hoogsaid arenguid üürnike poole peal. Uusi üürnike lisandub suhteliselt vähe, pigem toimub olemasolevate üürnike ümberkolimine. Üürnikud on eelkõige ikkagi kohalikud ettevõtted, kelledest üksikud laienevad ja teised lihtsalt uut parema asukohaga kvaliteetsemat pinda otsivad," märkis Tarum.

"Büroode üürihinnad püsivad käesoleval aastal samas, kus need olid möödunud aastalgi," prognoosis ta. "Lisanduv uute ruumide pakkumine ja pakkumine juba olemasolevates hoonetes ei võimalda üürihindu käesoleval aastal tõsta," lisas Tarum.

Tallinna kesklinna büroode üürihinnad on kaasaegsetes uutes hoonetes 12-14 eurot ruutmeeter, vanemates hoonetes 10-13 €/m². Kesklinna läheduses olevate uute büroohoonete hinnatase on 10-13 €/m². Vanemates, kuid siiski hea kvaliteediga hoonetes on äärelinna büroode üürihind 6-10 €/m².

1Partner Kinnisvara põhiteenused on kinnisvara vahendus, -hindamine, ehitamine ning investeeringute juhtimine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. January 2014, 15:33

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing