Keskerakondlased õpetavad meediasuhtlust

Katariina Krjutškova 27. jaanuar 2014, 10:06

Keskerakondlaste Lauri Laasi ja Taavi Puki kahasse loodud ettevõte korraldab konverentsi, kus esinevad ettekannetega meediajuhid. Korraldajad lubavad neile omakorda honorari maksta. 

Veebruari alguses toimuv konverents kannab nime „Sind rünnatakse, ajakirjandus kiusab? Kriisikommunikatsioon“. Ürituse eesmärk on õpetada juhte ja suhtekorraldajaid käituma olukorras, kus nad on sattunud meediarünnaku alla. Konverentsil esinevad teiste seas Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald, IRLi endine linnapeakandidaat Eerik-Niiles Kross ja rahvusringhäälingu nõukogu esimees Agu Uudelepp.

Keskerakonna pressiesindaja Pukk sõnas, et tema osalusega ettevõtte Conference&Marketing korraldataval konverentsil makstakse kõigile esinejatele honorari, ent summat ta täpsustada ei soovinud. Tema äripartner, riigikogu liige Laasi märkis, et esinemistasu jääb alla 1000 euro.

Meediaväljaannete peatoimetaja Soonvald sõnas pärast konverentsi korraldajaga peetud kirjavahetusega tutvumist: „Honorarist minuga keegi ei rääkinud, aga e-kirju vaadates, on seal summa mainitud.“

Kross loobus tasust

"Kui Taavi Pukk võttis minuga kriisiseminari teemal ühendust, oli mu esimene küsimus, kas ettevõtmine on Keskerakonna värvides. Selgus, et ei ole ja samuti selgus, et esinejateks tulevad mitmed auväärsed oma valdkonna spetsialistid. See julgustas mind nõustuma pakutud kutsega,“ selgitas Soonvald.

Ta lisas, et toimetuse esindamine on üks tema kohustusi, seega on ta osalenud kümnetel avalikel seminaridel ja koolitustel. „Valdaval osal kordadest pole tasu makstud, aga tasu pole ka kunagi olnud esinemise põhjuseks või esinemisest äraütlemiseks," ütles Soonvald.

Kohalikel valimistel teravalt Keskerakonda rünnanud Eerik-Niiles Krossi sõnul on ta teadlik sellest, kes konverentsi korraldavad. „Teema on ju poliitikaväline. Ikka tuleb konverentsidel esineda,“ teatas Kross. Ta lisas, et on korraldajatele märku andnud soovist honorarist loobuda.

Uudelepp oli üllatunud

Rahvusringhäälingu nõukogu esimees Agu Uudelepp sõnas, et pole leppinud korraldajatega kokku selles, kas ta konverentsil ettekande teeb ja mis on selle täpne sisu ning honorar. Talle tuli üllatusena, et on juba konverentsi reklaamival leheküljel esinejana ära märgitud. Kui ajakirjanik küsis Uudelepalt, kuidas saab tema nimi konverentsi tutvustaval leheküljel seista, kui ta pole esinemiseks nõusolekut andnud, vastas ta: „Ma usun, et te saate ise ka aru, et see küsimus pole mitte minule, vaid sellele inimesele, kes selle sinna on pannud.“

Teisalt ütles Uudelepp, et korraldaja palus tal konverentsi toimumise päev broneerida ja selle aasta alguses pidid nad uuesti teemat arutama, kuid pole seda veel teinud. Uudelepp lisas ääremärkusena: „Kui mõni inimene on seotud mõne erakonnaga, ei tähenda see seda, et ta ei võiks oma elus teha muid asju.“

Samuti rõhutas Uudelepp, et ei räägi ühelgi üritusel ringhäälingu nõukogu esimehe, vaid konsultandina. Konverentsi reklaamival kodulehel on Uudeleppa nimetatud propagandaeksperdiks.

„Mul on kirjalik kinnitus korraldajatelt, et tegemist ei ole poliitüritusega. Koolituste korraldamine, esinemine kommunikatsiooniga seotud teemadel on mu igapäevatöö. Praegu pole minu jaoks midagi muutunud. Kui ilmneb, et tegu on poliitilise või propagandistliku üritusega, siis on tegu eksitava info jagamisega ja siis ma ei lähe,“ lisas Uudelepp.

Korraldaja Pukk rääkis, et nende käesoleva aasta alguses asutatud ettevõte Conference&Marketing tegeleb koolituste ja konverentside korraldamisega: „Kui keegi küsib nõu, kuidas artikleid kirjutada ja pressiteateid koostada, võib-olla oskame selles osas ka nõu anda.“

Puki väitel on ettevõtjad talle kurtnud, et ei tea, kuidas meediaga suhelda, seetõttu otsustasid nad õpetada juhtidele ja suhtekorraldajatele õiget käitumist kriisiolukorras. „Et ei juhtuks nii, et lööd ukse eest kinni ega vasta telefonile,“ täpsustas Pukk.

Üritus Kofkini hotellis

Conference&Marketingi kodulehel on kirjas, et nõu saavad ka ettevõtjad, kes soovivad meediaga suhteid siluda. Neile pakutakse terviklahendust pressiteadetest arvamusartikliteni üleriigilises meediaväljaandes.

Sarnaselt paljudele Keskerakonna üritustele toimub ka kriisikommunikatsiooni konverents Meriton Spa&Conference hotellis. Pukk ja Laasi väitsid, et valisid selle üksnes asukoha pärast. Mõlemad kinnitasid, et hotelli omanik ja väidetav Keskerakonna juhi Edgar Savisaare hea tuttav Alexander Kofkin ei ole nende ettevõtmist toetanud ega paku neile rendisoodustust. Pukk sõnas, et tõenäoliselt pole Kofkin nende ettevõtmisest isegi kuulnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. January 2014, 06:38
Otsi:

Ava täpsem otsing