Tartu Ülikool arutab ettevõtlusõppe arendamist

Indrek Kald 27. jaanuar 2014, 14:43

Tartu Ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse ning haridus- ja teadusministeeriumi kutsel koguneb 29. jaanuaril kaubandus-tööstuskojas ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe arendamise töögrupp.

TÜ ettevõtlus ja innovatsioonikeskuse juhataja Andres Kuusiku sõnul on kohtumise eesmärk üle-eestilise kompetentsi koondamine, et suunata ettevõtluse õpet laiemal tasandil. Lisaks ülikoolidele on kohtumisele kutsutud ka teised ettevõtlusõpet toetavad organisatsioonid, teatas ülikool.

Haridus- ja teadusministeeriumi nõunik Karin Jaanson rääkis, et kuigi Eestis tegeleb ettevõtlikkuse ja ettevõtlushariduse arendamisega erinevates vormides palju erinevaid institutsioone, puudub neis tegevustes süsteemsus ja metoodiline liider.

"Loodame, et ülikoolide eestvedamisel suudame luua ettevõtlusõpet edendava tõhusa koostööplatvormi ja siduda paremini erinevad haridustasemed. Peamiseks eesmärgiks on, et kõikide haridustasemete lõpetajad oleksid ettevõtlikud ja tööturul nõutud ning neist sirguksid Eestis ja maailmas edukad ettevõtjad," märkis ta.

Andres Kuusiku sõnul arutatakse esmalt ettevõtlusõppe arendamise võimalusi kolmes töögrupis, et saada ülevaade tegevustest, organisatsioonidest, õppeainetest, toetusmeetmetest nii kõrghariduse, kutsehariduse kui ka üldhariduse tasemel.

"Mõtleme üheskoos, mis on olemas ja mis toimib hästi; mis on need asjad, mille puudumine takistab ettevõtlusõpet ja ettevõtlikkuse arendamist enim ning mil määral saavad erinevad organisatsioonid panustada ettevõtlusõppe töögrupi tegevusse," selgitas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    15. April 2014, 13:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing