Riigikogu võttis vastu kolm seadust

Marta Jaakson 29. jaanuar 2014, 18:53

Riigikogu võttis vastu käibemaksuseaduse muutmise seaduse, liiklusseaduse ja väärteomenetluse seadustiku muutmise seaduse, Kaitseväe korralduse seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse.

Riigikogu võttis vastu valitsuse algatatud käibemaksuseaduse muutmise seadus (506 SE), mis  ühtlustab elektroonilise side teenuse ja elektrooniliselt osutatava teenuse maksustamise koha määratlemise reeglid EL-is, mis hakkavad kehtima alates 1. jaanuarist 2015.


Liiklusseaduse ja väärteomenetluse seadustiku muutmise seadus  (508 SE), mis loob Euroopa Liidu (EL) liikmesriikide vahel toimiva süsteemi sõiduki ja selle omaniku või vastutava kasutaja andmete vahetuseks. Seadus  hõlbustab  EL-i liikmesriigis registreeritud sõidukitega toime pandud liiklusväärtegude menetlemist, mis on seotud eelkõige automaatse liiklusjärelevalvesüsteemi tuvastatud juhtumitega.


Kaitseväe korralduse seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadus (487 SE), ), mis muudab Kaitseväe struktuuri, et viia ellu riigikaitse arengukavas ettenähtud muudatused, et korrastada Eesti kaitsmiseks vajalikke sõjalisi võimeid.
Seadus muudab Kaitseväe struktuuri, milles reorganiseeritakse maaväe ja mereväe staabid. Likvideeritakse maaväe ülema ametikoht ja luuakse Kaitseväe juhataja asetäitja ametikoht.
Vastuvõetud seadus lahendab ka kaitseväeluure peatüki rakendamisel esilekerkinud praktilised probleemid. Seadus loob eeldused varustatud, relvastatud ja mehitatud kiirreageerimisvõimeliste üksuste väljaarendamiseks. Seadus jõustub 1. augustil 2014.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. March 2014, 14:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing