Tubakatootjad sõlmisid maksuametiga leppe

30. jaanuar 2014, 12:35

Maksu- ja tolliamet ja Eesti Tubakatootjate Assotsiatsioon otsustasid tihendada koostööd üldsuse teavitamisel salasigarettidega kaasnevatest ohtudest.

Maksu- ja tolliameti tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Koidu sõnul on amet seadnud ka sel aastal eesmärgiks vähendada otsustavalt sigarettide salaturu osakaalu ja sellest tulenevat aktsiisikadu riigieelarves. „Eesmärgini jõudmiseks oleme võtnud erilise tähelepanu alla salasigarettide müüjate otsimise ja karistamise, kuid sama oluline on muuta ka tarbija käitumist,“ rääkis Koidu.

Sõlmitud leppega võtsid tubakatootjad kohustuse toetada rahaliselt ameti sotsiaalkampaaniaid, mille kaudu teavitatakse avalikkust salakaubana Eestisse toodud sigarettide ostmisega kaasnevatest ohtudest.

“Illegaalsel turuplatsil ei küsi keegi suitsetaja vanust, seal ei ole järelevalvet jaemüüja tegevuse üle ega toodete kvaliteedikontrolli. Meie kõigi huvides on, et täiskasvanud tarbijad saaksid toodet osta legaalsetest ostukohtadest,” kommenteeris koostöölepet Tubakatootjate Eesti Assotsiatsiooni juhatuse esinaine Aili Herkel.

Koidu sõnul näitab eelmistel aastatel saadud kogemus, et tarbija on tegelikult valmis salasigarettidest loobuma ning ostma legaalseid sigarette, kui mõistab, et salasigarettide ostmine toetab kurjategijaid ja kuritegevust.

Eelmisel aastal alustas amet kampaaniaga „Ostad salasigarette, toetad kuritegevust“, mis tõi nii salakauba kohta laekunud vihjeid kui ka uusi koostöökogemusi. „Mitmed ettevõtjad, kohalikud omavalitsused ja erialaliidud on valmis andma panuse. Näiteks võimaldatakse kasutada reklaampindu ja lubatakse mitte aktsepteerida salakauba müüki oma asutuses,“ tõi Koidu näiteid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. January 2014, 12:35
Otsi:

Ava täpsem otsing