EKP võiks intressimäära kärpida

Romet Kreek 31. jaanuar 2014, 12:55

Euroala inflatsioon on jäänud enam kui poole madalamaks Euroopa Keskpanga eesmärgist ning aeglustus veelgi.

Langevate energiahindade tõttu taltuv inflatsioon võib anda järgmisel nädalal Euroopa Keskpanga (EKP) nõukogule lisapõhjuse intressimäära langetamiseks, kirjutab Bloomberg.

Kui detsembris kasvasid aastases arvestuses tarbijahinnad veel 0,8%, siis jaanuaris on inflatsioon juba vaid 0,7%, teatas täna Luksemburgis asuv Euroopa Liidu statistikaamet.

Analüütikud ootasid inflatsiooni kiirenemist 0,9 protsendile. See on juba neljas kuu, kui inflatsioon on alla ühe protsendi. Euroopa Keskpanga inflatsioonieesmärk on 2%.

Novembris, kui inflatsioon aeglustus 0,7 protsendile, kärpis Euroopa Keskpank ootamatult baasintressimäära 0,25 protsendile.

"Kuigi euroala majandusväljavaade on paranemas, tõmbavad nii majanduskasvu kui inflatsiooni tagasi kestvad probleemid panganduses, mida ilmestab näiteks krediidiportfelli kokkutõmbumine," ütles BNP Paribasi analüütik Colin Bernmingham. "See uuendab tegutsemissurvet Euroopa Keskpangale."

Laenamine euroala ettevõtetele ja kodumajapidamistele vähenes detsembris 20. kuud järjest.

Commerzbanki ja Barclaysi analüütikud on jaanuaris muutnud oma intressimäära ootusi. Nad eeldavad nüüd, et baasintressimäär langetatakse märtsiks 0,1 protsendile ja hoiuste intressimäär, mis on praegu 0,00%, -0,1 protsendile.

Euroopa Keskpanga nõukogu koguneb intressimäärasid sättima 6. veebruaril.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    31. January 2014, 13:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing