Börs: USA kelgutab mäest alla

Fredy-Edwin Esse, California 03. veebruar 2014, 19:35

Ühendriikide aktsiaturud on täna kaugel sügavas languses pärast seda, kui tootmisandmed näitasid oodatust suuremat kahanemist ning autotootjad valmistasid oma müügiga pettumuse.

Täna avalikustatud andmetest selgus, et USA tehastes kasvas jaanuaris tootmine nõrgimas tempos viimase kaheksa kuu jooksul, kuna tellimused kahanesid. Osalt pannakse selle süüks külma ilma, sest jaanuar oli viimase 20 aasta külmim.

Aktsiaturgude edenemisele ei aidanud läinud nädalal kaasa Föderaalreserv, kes 29. jaanuaril teatas, et kahandab enda igakuiseid võlakirja oste veel 10 miljardi dollari võrra 65 miljardini kuus. Põhjuseks paranev majandus.

Kuid külm ilm rikkus ka paljude teiste tegemisi. USA autotootjad on täna languses, sest nii Ford kui General Motors näitasid kahanevat müüki jaanuaris. Fordi müük kukkus 7,5% ja GM-i müük 12%. Chrysler suutis kahest konkurendist eristuda 8% müügikasvuga.

Kõik 10 Standard & Poor's 500 sektorit on punases. Tänase langusega on S&P 500 tulnud oma tipust alla üle 5%. Dow Jonesi tööstuskeskmine teeb samal ajal enda selle aasta seitsmendat kolmekohalise arvu langemist. Mullu oli neid kokku 30.

Idaranniku aja järgi lõuna paiku oli Dow 1,3% miinuses, S&P 500 1,45% punases ning Nasdaqi komposiitindeks oli kaotanud 1,7%, kuigi kõigest 15 minutit varem oli langus lausa 2%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. February 2014, 19:35
Otsi:

Ava täpsem otsing