Norra ettevõtjad otsivad Eestis koostööpartnereid

03. veebruar 2014, 12:27

Sel nädalal külastab Eestit 40-liikmeline Norra ettevõtjate delegatsioon eesmärgiga tihendada koostööd Eesti partneritega keskkonnasõbraliku innovatsiooni arendamisel.

“Meie kogemus näitab, et Norra ja Eesti ärimehed leiavad kiiresti ühise keele,” vahendas Kuningliku Norra Saatkonna pressiteade suursaadik Lise Kleven Grevstadi sõnu. "Eestis umbes 400 Norra omanikega ettevõtet. Paljud neist on eestlaste ja norralaste ühisettevõtted. Keskkonnasõbraliku innovatsiooni arendamise programm annab suurepärase võimaluse ühendada Eesti infotehnoloogilised ja Norra keskkonnatehnoloogilised kogemused, mis elavdavad kahe riigi majanduslikku koostööd veelgi,” lisas Grevstad.

“Eelkõige ootame taotlusi Norra ja Eesti koostööprojektidelt, mille eesmärgiks on kaasaegse tehnoloogia lahenduste abil luua keskkonnasõbralikke tooteid ja teenuseid,” selgitas EASi juhatuse liige Taavi Laur.

Lauri sõnul esitasid esimeses taotlusvoorus kahe riigi ettevõtted ennekõike ühiseid energiasäästu e-lahenduste ja e-tervise arendusprojekte.

Norra IT-ettevõtete, klastriorganisatsioonide ja omavalitsuste esindajate delegatsioon viibib Eestis 4.–5. veebruarini. Programmi eelarve on 6,2 miljonit eurot.

Keskkonnasõbraliku innovatsiooni Norra toetuste programmi teine  taotlusvoor on avatud 28. veebruarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. February 2014, 12:27
Otsi:

Ava täpsem otsing