Igal kolmandal eestimaalasel puudub võimalus säästmiseks

Ken Rohelaan 04. veebruar 2014, 13:12

Enam kui pooled eestimaalased on valmis tuleviku nimel raha säästma, kuid samal ajal puudub igal kolmandal võimalus kokkuhoiuks.

Swedbanki Eraisikute Rahaasjade Teabekeskuse värsket uuringut kommenteerinud teabekeskuse juhataja Lee Maripuu ütles, et poleks ka ülekohtune lisada väikese valmisolekuga säästjaid (16% vastajatest) nende hulka, kellel puudub valmidus kokkuhoiuks. Sellisel juhul ulatuks puuduliku valmisolekuga säästjate hulk 49%ni.

Uuringu põhjal pole kinnisvara investeerimiskavatsuste elluviimiseks 54% vastajatest veel midagi teinud. Valimist 32% ootab sobivat kinnisvarapakkumist, 13% kogub raha laenu sissemakseks ja 9% otsib head laenupakkujat.

Maripuu teatel ilmneb uuringust ka paradoks: kuigi inimesed peavad kinnisvara kõige tulusamaks investeeringuks, ei jälgi nad aktiivselt oma investeeringu väärtust turul ehk nad ei tea, kui palju on neile kuuluv vara väärt.

Kui teabekeskuse 2013. aastal läbiviidud pensioniuuringust selgus, et 36% elanikest loodab pensionieas toimetulekul kinnisvarale, siis kinnisvarauuring tõi välja, et tegelikult ei ole inimesed valmis oma kinnisvarast, eelkõige kodust, loobuma.

Rahaliselt tõeliselt raskesse olukorda sattudes ei ole suurem osa kinnisvara omanikest ehk 61% nõus müüma omatavast kinnisvarast mitte midagi. Vaid 12% oleks nõus müüma korterit, 8% maavaldust, 7% suvilat või maamaja ja 6% maja või ridamaja, kus elatakse.

Kokku küsitleti telefoni teel juhuvalikul 800 Eesti 16-aastast ja vanemat elanikku.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. February 2014, 13:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing