Madiberk: norrakad on korrektsed ja sõnapidajad

Marta Jaakson 04. veebruar 2014, 17:32

Täna kohtusid Tallinnas Norra ja Eesti ettevõtjad, kes otsivad võimalusi koostööks. Ettevõtja Taavi Madiberk leidis eelmisel aastal Norra partneri just samalaadselt ürituselt Oslos.

Sceleton Technologiesi tegevjuht ja Eesti Raudtee nõukogu esimees Taavi Madiberk märkis, et sellised üritused võimaldavad kindlasti leida partnereid, kellega koostööd teha.

Norra ettevõttega NxTech alustas Sceleton Tehnologies tööd selle aasta algusest ning ürituselegi tuldi oma koosolekult. Eelmisel suvel otsis Sceleton Technologies Norra partneriga kontakti ise. Madiberk märkis, et koostöö õnnestus toimima panna kiiresti just seetõttu, et nii Eesti kui Norra ettevõttel olid juba ka varasemad kokkupuuted Eesti ja Norra partnerite ja klientidega.

Koostöö NxTechiga annab Madiberki hinnangul eestlastele juurdepääsu maailmatasemele insenertehnilisele know-how'le.

Skeleton Technologies klientide hulka kuuluvad teiste hulgas mitmed maailma juhtivad autotootjad ning Euroopa Kosmoseagentuur.  Norra koostöö projektiga plaanib ettevõtte liikuda väärtusahelas ülespoole ning suunata fookus superkondensaatorite üksikrakkudelt patenteeritud superkondensaatoritel põhinevad energiasalvestusmoodulitele.
Madiberki sõnul andis otsustava tõuke projektiga edasi liikumiseks Rolls Royce Norway AS tugev huvi ettevõtte toodete vastu "Rolls Royce on väga huvitatud superkondensaatoritest, kuid soovib neid osta moodulite, mitte üksikrakkude kujul".

Sceleton Technologiesil on ka teisi Norra partnereid, mõnega on koostööd tehtud juba 2011. aastast. Välispartneri valikul on Madiberki sõnul kõige olulisem siiski see, kus on lõppkliendid. Sceleton Technologiesi jaoks on need täna Saksamaal, Norra on kolmandal-neljandal kohal.

Koostööd norrakatega hindab Madiberk positiivselt. Norra ärimeeste kohta ta stereotüüpe välja tuua ei saa ning kõik sõltub konkreetsest partnerist. Küll aga märkis Madiberk, et norrakad on korrektsed ja sõnapidajad.

Täna korraldas EAS ja IKT Norge Tallinnas seminari Norra ja Eesti ettevõtjaile koostöövõimaluste leidmiseks. Üritusel räägiti maailmas tuntuks saanud Eesti e-teenustest nii tervishoiu- kui riigisektoris, muu hulgas esinesid ärimehed, kes on Norra äripartneritega juba koostööd teinud.

Seminar on suunatud Eesti ja Norra koostööprogrammi “Keskkonnasõbraliku innovatsiooni arendamine IKT abil” raames toetust taotlevatele ja juba toetust saanud kahe riigi ettevõtjatele teadmiste ja kogemuste vahetamiseks.

Tallinnas on kohal Põhjamaade e-tervise innovatsiooni tugevustest ja nõrkustest rääkiv Nard Schreurs (IKT Norge – Norra IT firmade klaster) ja Norra e-valitsuse platvormi tutvustav Edvard Pedersen (The Br¸nn¸ysund Register Centre).  Eesti poole pealt räägib programmist "Keskkonnasõbraliku innovatsiooni arendamine IKT abil" juba rahastusotsuse saanud Skeleton Technologies OÜ kaasasutaja Taavi Madiberk, kes keskendub kahe riigi koostööle energeetikavaldkonnas, samuti tutvustab Celsius Healthcare OÜ asutaja Siim Nahkur norrakatele meie e-tervise lahendusi.

Norra suursaadik Eestis Lise Nicoline Kleven Grevstad kiitis Eesti juhte ja juba tehtud koostööd. "Enamus Norra-Eesti projektide juhte on eestlased, kes peavad lugu tähtaegadest ja lubadustest," tunnustas Grevstad.

Eestist külastab täna-homme 40-liikmeline Norra äridelegatsioon, mille liikmed otsivad võimalusi eestlastega koostööd teha. Eesti ja Norra ettevõtjaid viivad kokku EAS ja IKT Norge.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. February 2014, 18:20
Otsi:

Ava täpsem otsing