Eksminister suhtub kuriteosüüdistusse rahulikult

06. veebruar 2014, 00:00

Endine rahandusminister Mart Opmann vaatab rahulikult talle esitatud süüdistust Premium Motors Grupi pankrotistumise asjus ja jääb ootama lähikuudel toimuvat.

“Kas see laieneb või mitte, selgub kunagi tulevikus,” ütles Opmann. “Pigem on küsimus selles, et osa asju on aegunud ja prokuratuur ei taha vist enda peale vastutust võtta.”

Prokurör süüdistab. Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab kunagist rahandusministrit Mart Opmanni usalduse kuritarvitamises ja ettevõtte maksejõuetuse põhjustamises, vahendas ERR.

Opmann näeb üle nelja aasta tagasi pankrotti läinud Premium Motors Grupi ebaedu põhjusena üleilmset finantskriisi, mis sai alguse Lehman Brothersi pankrotistumisega, millel oli tema hinnangul suurim mõju just kinnisvara- ja autosektorile.

Mured tekkisid viitajaga. “Kui kallite autode müüjatel polnud alguses mingeid probleeme märgata, siis aasta hiljem hakkasid need ka seal tekkima. Samal ajal käis autokaubamaja büroohoone ehitus täie hooga, pank tahtis laenu anda. Polnud küsimustki, et protsess jääks pidama. Ühel hetkel jooksis samm-sammult kinni – ladu oli autosid täis, aga müük ei edenenud,” selgitas Opmann.

Premium Motors Grupp oli luksusautode edasimüüja, keskendudes peamiselt USAs toodetud mudelitele, näiteks Hummer, Lincoln, Cadillac, Pontiac ja GMC. Ettevõte teenis viimati 2008. aastal 4,56 miljoni eurose käibe juures 71 000 ­eurot kasumit. Firmas töötas sel ajal viis inimest.

Opmann oli Premium Motors Grupi juhatuse esimees ja täitis rahandusministri ülesandeid aastatel 1995–1999.

Teinegi süüdistatav. Lisaks Opmannile astub kohtu ette Jürgen Vester, keda süüdistatakse usalduse kuritarvitamises, ettevõtte maksejõuetuse põhjustamises ning omastamises ja raamatupidamise kohustuse rikkumises.

Süüdistuse järgi põhjustas praeguseks pankrotistunud Premium Motors Grupi nõukogu liige Jürgen Vester aastail 2007–2010 ettevõttele 2,855 miljonit eurot kahju, millest 1,628 miljonit koos ettevõtte juhatuse liikme Mart Opmanniga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. February 2014, 19:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing