Valearved tõid kelmusesüüdistuse

07. veebruar 2014, 12:23

Prokuratuur süüdistab Jüri Mõisa osalusega kütusefirmat Letofin Trading ja 12 inimest maksukuritegudes, mille tulemusena jäeti riigile tasumata üle kolme miljoni euro makse.

Süüdistuse kohaselt esitas OÜ Letofin Trading septembrist 2010 kuni aprillini 2011 maksu- ja tolliametile käibedeklaratsioonides valeandmeid, mille tulemusel jäi maksudena laekumata kokku ligi 3,1 miljonit eurot.

Tänaseks pankrotis OÜ Letofin Tradingus oli 30% osalus Jüri Mõisal, tema äripartneriteks olid Mark ja Leonid Eivin. Ettevõte tegeles vedelkütuste ja taimsete õlide müügiga.

Prokuratuuri teatel kasutas Letofin Trading raamatupidamises tasumisele kuuluva käibemaksu vähendamiseks fiktiivarveid, mis näitasid rapsiõli, sojaõli ja päevalilleõli ostmist Eesti ettevõtetelt. Tegelikult aga soetas Letofin Trading taimseid õlisid hoopis Šveitsi ja Leedu ettevõtetelt, mis hankisid omakorda kaupu Läti, Ukraina ja Soome firmadelt.

Eesti äriühingute kasutamise eesmärk oli süüdistuse põhjal varjata taimsete õlide tegelikku päritolu ja võimaldada OÜ-l Letofin Trading ebaseaduslikult omandada sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus ning vähendada seeläbi osaühingu maksukohustust.

Prokuratuur on esitanud OÜ-le Letofin Trading ning selle juhatuse liikmetele Leonid Eivinile ja Sander Maasikule süüdistuse suure ulatusega maksukelmuses ja maksude maksmisest kõrvalehoidmises.

Maksukuritegudele kaasaaitamises süüdistatakse kümmet inimest, kes on uurimisandmeil fiktiivseid tehinguid vormistanud.

Harju maakohus on prokuratuuri taotlusel võimaliku konfiskeerimise tagamiseks arestinud üle 770 000 euro väärtuses OÜ Letofin Trading varasid.

Kriminaalasja kohtueelse uurimise viis läbi maksu- ja tolliameti uurimisosakond ja menetlust juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. February 2014, 15:06
Otsi:

Ava täpsem otsing