Lentsiuse büroo ühines Casusega

Alyona Stadnik 07. veebruar 2014, 06:22

Advokaadibüroode turul on konkurents muutunud aina tihedamaks ja see sunnib büroosid ühinema. Viimased ühinejad on advokaadibürood Lentsius & Talts ning Casus.

Tekkinud advokaadibüroo Lentsius & Casus partner Kaspar Lind ütles, et kasvu saab tihedal turul teha peaasjalikult teiste büroode klientide toel. “Seega, mida tihedam on konkurents, seda enam toimuvad sarnased ühinemised või inimeste liikumised ühest büroost teise,” lausus ta.

Lentsius & Casuse vandeadvokaat ja partner Margus Lentsius lisas, et eesmärk oli ühendada kahe büroo tugevad küljed. Linnu sõnul loodavad partnerid, et kahe büroo ühinemine toob lisa nii käibele kui ka kasumile. “Samas anname endale aru, et konkurents ­õigusabiturul on tugev, mistõttu hoidume hetkel prognoosidest,” märkis ta.

Lisaks Lentsiusele ja Linnule on advokaadi­büroo partner Cardo Soosaar.

Vajadus tegutseda kitsas valdkonnas. Linnu sõnul kasvab ühinemisega töötajate arv ja see võimaldab tugevamat spetsialiseerumist.

Lentsius selgitas, et õigus on muutunud keerulisemaks. “Paljudes valdkondades on vaja teadmisi Euroopa Liidu õigusaktidest ja kohtupraktikast, millega kursis olemine nõuab päris palju ­aega,” sõnas ta. Suurem büroo saab tema hinnangul paremini töötajatesse investeerida, lasta neil spetsialiseeruda ja teatud valdkondades süvateadmisi omandada.

“Kliendid saavad ruttu aru, kas neile suudetakse ühes või teises valdkonnas head teenust pakkuda või mitte,” lausus Lentsius.

Lind märkis, et konkurents advokaadibüroode seas läheb iga päevaga suuremaks, Lentsius lisas, et üks põhjus ongi vajadus kitsastes valdkondades spetsialiseeruda,  teine aga surve hindadele.

Plaan kasvatada turuosa. Lind märkis, et ühinenud ettevõte plaanib laieneda. “Meie kindel põhimõte on aga see, et kvaliteet ei tohi kvantiteedi arvel kannatada. Ühend­büroo areng peab toimuma loomulikult ja pigem konservatiivselt, kuid siiski kiiruse ja tasemega, mis arvestab turuolukorda ja turul toimuvaid muudatusi,” märkis Lind.

Advokaadibüroo Lentsius & Talts kuulus Eesti 20 suurema advokaadibüroo hulka. Nende 2012. aasta käive oli ligi 487 000 eurot ja kasum 92 000 eurot.
Advokaadibüroo Casus käive oli 2012. aastal ligi 200 000 eurot ja kasum 21 000 eurot.

17.kohal oli 2012. aastal käibe poolest üks ühinenud pool, advokaadibüroo Lentsius & Talts Äripäeva Ärikonsultatsiooni­firmade TOPis advokaadibüroodest.


Hea teada:

Margus Lentsius oli tänavu Äripäeva dividendide edetabelis 80.kohal võttes läbi oma ettevõtete 432 000 eurot dividende.

Advokaadibüroo Lentsius&Talts teenis 2012. aastal 486 671 eurot käivet ja 91 820 eurot kasumit. Ettevõtte on asutatud 2007. aasta juunis.

Advokaadibüroo Casus teenis 2012. aastal 219 116 eurot käivet ja 21 176 eurot kasumit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. February 2014, 15:43
Otsi:

Ava täpsem otsing