Juhile tõuseb loovusest tulu

10. veebruar 2014, 00:00

Loovus on praegustele juhtidele sama vajalik kui loomeinimestele. Juhtimises tuleb ette olukordi, kus standardlahendused ja mustrid ei toimi. Vahel pole selgelt teada probleemgi, mida lahendada, või väljakutse, millele keskenduda. Ainult mõtlemisest on vähe, sest tulemust on vaja. Siis tuleb mängu loovus.

Peaaegu üheski tööga seotud valdkonnas ei piisa enam sellest, et õpid hästi ära töös vaja mineva tehnika või pähe õiged vastused. Et leida see konkurentsieelis, mis pole kergesti järeletehtav, arendada ettevõtte tegutsemis- ja kohanemisvõimet, on juhtidel ja tippspetsialistel vaja arendada loovust – võimet paindlikult mõelda, leida uusi lahendusi.

Loovust seostatakse enamasti loominguliste väljakutsetega. Loovaks peetakse inimesi, kes kirjutavad muusikat, maalivad või vähemalt nokitsevad käsitöö korras tarbekunsti teha. Päriselt on loovus aga palju laiem – selle tulemuseks on midagi uut, kasutatavat ja kasulikku. Loovus juhtimises on oskus leida kohaseid uudseid lahendusi nii uutes kui ka vanades olukordades.

Loovus on kindlasti õpitav, eelkõige selle komponentide kaudu: probleemitundlikkus, mõtlemise paindlikkus, voolavus, originaalsus ning ideede esitamise ja viimistlemise oskus. Loovuse edukaks rakendamiseks mingis valdkonnas on vaja baasteadmiste-oskuste olemasolu. Nagu kunstnikul on vaja tunda maalimise tehnikat, on looval juhil vaja vallata nii management’i kui ka leadership’i põhioskusi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    09. February 2014, 18:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing