Efteni kinnisvarafond duubeldas kasumi

Romet Kreek 11. veebruar 2014, 09:42

EfTEN Kinnisvarafond teenis 2013. aastal esialgsetel auditeerimata andmetel 10,210 miljonit eurot puhaskasumit, aasta varem moodustas kinnisvarafondi kasum 4,650 milj eurot, teatas ettevõte.

EfTEN Kinnisvarafondi müügitulu kasvas 90%, 10,225 mln eurole.

EfTEN Kinnisvarafondi juhatuse esimehe Viljar Arakase sõnul olid fondi jaoks olulisemad sündmused möödunud aastal edukad väljumised kahest esimesest investeeringust ja tegevuse alustamine Läti Vabariigis. „Arenduse poolelt oli kindlasti kõige olulisem Mustika Keskuse edukas kontseptsiooni uuendamine, ümberehituse lõpuleviimine ja avamine möödunud aasta lõpus. Samuti Hotell Palace omandamine ja renoveerimise alustamine. Legendaarne Hotell Palace avab taas uksed kõigile külastajatele käesoleva aasta juunis,“ sõnas Arakas.

Ettevõtte varade maht moodustas bilansipäeva seisuga 167 miljonit eurot, kusjuures kinnisvarainvesteeringud moodustasid seejuures 147 miljonit eurot. Vastavate näitajatega on EfTEN Kinnisvarafond suurim ärikinnisvara kinnisvarafond Balti riikides. Ettevõte tegi aasta jooksul 11 uut investeeringut kogumaksumuses 58,6 miljonit eurot, mis on tehingupõhiselt samas mahus 2008 - 2012 kokku tehtud investeeringutega.

Fondi kinnisvaraportfelli väärtus tõusis bilansipäeval tehtud ümberhindluste tulemusel 4,9 miljoni eurot. Fondi varad on hinnatud üksikvarade põhiselt ning portfelli puhastootlus on 8,44% käesoleva aasta oodatava rahavoo alusel. Kogumina kallinesid fondi kinnisvarainvesteeringud 3,5%. Aastalõpu seisuga oli üüripindade vakantsus kokku 3,9% ning fondi äritegevuse brutokasumimäär 92%. Fondil on kokku 173 üürnikku, kusjuures 15 suurimat üürnikku annavad 77% üüritulust. Fondi suurim üürnik on AS Prisma Peremarket, kellele järgneb Rautakesko AS. 

EfTEN Kinnisvarafondi puhasväärtus aktsia kohta oli 31.12.2013 seisuga 2,0161 eurot. Aastaga tõusis fondi ühe aktsiahind 14,5%, kolme aastaga on aktsiahind tõusnud 63,7% ning alates fondi algusest, aastast 2008, 2,4 korda.

Fondi juhatus teeb aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku maksta 2013. aasta kasumist brutodividende 3,1 miljonit eurot. Lisaks tänu edukalt võõrandatud kahele investeeringule, Narva mnt 59 ja Lõkke 4, teeb fondi juhatus ettepaneku vähendada fondi aktsiakapitali 2,1 miljoni euro võrra. Seega on investoritel oodata 11,26 eurosendist väljamakset ühe aktsia kohta.

EfTEN Kinnisvarafondi portfellis domineerivad kaubanduspinnad, mille osakaal on napilt üle 50 protsendi. Lisaks on fondi portfellis büroopinnad, lao- ja tootmispinnad ning muud investeeringud. Viljar Arakase sõnul jätkab ettevõte sobilike ärikinnisvara arendusprojektide otsimist. „Me vaatame võimalikke investeerimisprojekte nii Eestis, kui Lätis. Kinnisvaraarenduse puhul on otsuse tegemiseks oluline detailplaneeringu ja ankurüürniku olemasolu. Turu väiksuse ja tehingute piiratuse tõttu ei julge teha pikaajalisi ja kõlavaid prognoose, kuid oleme tegevusi planeerides ettevaatlikult optimistlikud,“ sõnas Arakas.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. February 2014, 09:42
Otsi:

Ava täpsem otsing