VEB Fondi eksjuht: lõpetage ära!

12. veebruar 2014, 00:00

Eesti Panga endine ase­president Enn Teimann kaotas enesevalitsuse, kui Äripäev küsis, kes tema alluvaist koostas 32 miljoni dollari väärtuses võltsitud dokumendi.

Täna avalikustab riigikogu VEB Fondi uurimiskomisjon käekirjaekspertiisi tulemused, kust peaks selguma, kes on kirjutanud 32 miljoni dollari väärtuse võltsitud dokumendi. Komisjoni juhi Rainer Vakra sõnul töötas see isik VEB Fondi eksjuhi ­Teimanni alluvuses.

Detsembris saatis VEB Fondi komisjon Eesti Kohtuekspertiisi Instituuti materjalid, et selgitada välja valeandmetega kirja koostajad. Järgneb intervjuu Enn Teimanniga.

Räägime paari sõnaga sellest ekspertiisist. Minge metsa! Head ­aega! Leppisime kokku, et te ei tülita mind enam.

Teie alluv oli see, kes need dokumendid koostas. Vahet pole.

Kes see võis olla? Mina ei tea. Ütlesin teile aasta aega tagasi ja lõpetage minu kiusamine ära. Minge pugege torru ja lõpetage ära! Ma vihastan! Mina ei taha sel teemal rääkida. Ma ei tea sellest midagi. Ma ei taha teada. Ma ei ole kelleltki varastanud. Ma ei ole kelleltki midagi ära võtnud. Saite aru?

Miks see teema Teid nii väga ärritab? Mul on kõriauguni sellest jamast! Miks ma peaks? Ma tahan rahulikult vanadusepõlves elada. Kirjutage see kõik sõna-sõnalt Äripäeva.

 

Taust

 • VEB Fondi saaga kestnud üle 20 aasta

Riigikogu VEB Fondi uurimiskomisjon loodi aasta tagasi, et uurida, mis põhjustel ja kelle initsiatiivil toimusid VEB Fondis tehingud.
Tänu nendele tehingutele sai Venemaa viinaärimehe Aleksandr Matti firma TSL International alusetult 32 miljonit dollarit.
1992. aastal külmutas Vene Föderatsioon NSV Liidu Välismajanduspangas (VEB) määramata ajaks Eesti Panga välis­operatsioonide valitsuse ja Balti Ühispanga korrespondent­kontod.
1993. aastal otsustas riigi­kogu moodustada Eesti ­Panga juurde VEBis külmutatud Eesti pankade kontodest ­Eesti Vabariigi nõuete fondi (VEB Fond).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  11. February 2014, 19:57
  Otsi:

  Ava täpsem otsing