Eesti astus Balti Raudteede Nõukogu liikmeks

Alyona Stadnik 12. veebruar 2014, 18:57

Balti riigid, Venemaa, Valgevene ja Soome asutasid raudteede-vahelise regionaalse koostöö tugevdamiseks ning raudteede konkurentsivõime tõstmiseks veoprotsessi optimeerimise kaudu uue rahvusvahelise organisatsiooni – Raudteede piiriäärse koostöö Balti Nõukogu (Balti Raudteede Nõukogu), mille liikmeks sai ka Eesti.

Eesti Raudtee juhatuse esimehe Ahti Asmanni sõnul tähendab Eesti Raudtee jaoks Balti Raudteede Nõukogu loomine koostöö paranemist teiste organisatsiooni liikmetega ning konkurentsipositsiooni tugevdamist rahvusvahelisel kauba- ja reisijateveo turul, vahendab ERR uudisteportaal.

"Balti Raudteede Nõukogu aitab teha täpsemaid administratiivseid otsuseid nii regiooni kui ka konkreetse raudtee tasandil,“ kommenteeris Ahti Asmann.

Balti Raudteede Nõukogu esimesel istungil, mis toimus 6. veebruaril Peterburis, allkirjastati koostöö memorandum, mis määratleb Balti Raudteede Nõukogu tegevuse eesmärgid ja suunad, ning kinnitati määrus, mis fikseerib nõukogu põhiülesanded, funktsioonid ja tööreglemendi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. February 2014, 18:58
Otsi:

Ava täpsem otsing