Keskfraktsioon nõuab finantsteenuste reklaami keeldu

Indrek Kald 12. veebruar 2014, 14:53

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis täna sisse seadusmuudatuse ettepaneku, mille eesmärk on keelustada finantsteenuste väli-, tele- ja raadioreklaam.

Riigikogu liikme Marika Tuus-Laulu sõnul on säärane keeld vajalik ning aitaks tulevikus vältida sadu negatiivseid juhtumeid. "Eelnõu keelustaks igasuguse finantsteenuste väli-, tele- ja raadioreklaami. Liiga palju on juba esinenud juhtumeid, kus kiirlaen on võetud impulsi pealt ning teadmatusest," ütles ta pressiteates.

Tarbijakrediidireklaamiga kaasaminek jätab tema sõnul sajad, kui mitte tuhanded inimesed tulevikus väga raskesse olukorda. "Üldjuhul näidatakse reklaamis teenust ja selle pakkujat heas valguses, kuid reaalseid negatiivseid tagajärgi ei kajastata. Näidatakse kui hea on uue tolmuimejaga koristada, kuid ei panda sinna kõrvale visuaalset pilti, mis on saanud inimesest ja tema perest siis, kui ta on kolinud kuuse alla elama, kuna kohtutäitur on pannud nende kodu sundmüüki," sõnas Tuus-Laul.

Uuringud näitavad tema sõnul, et kiirlaenuklientide hulgas on suhteliselt palju noori. "Eeskätt noorte puhul on kiirlaenu võtmise põhjuseks sageli emotsiooni ajel tehtud läbikaalumata otsus. Leiame, et tarbijakrediidi teenuseid võiks pakutava seadusmuudatuse kohaselt piiratult reklaamida vaid teenuse pakkuja või vahendaja asukohas ning veebilehtedel," kinnitas Tuus-Laul.

"Seni on finantsteenuste reklaami keelustamise peamiseks vastulauseks olnud asjaolu, et see piirab ettevõtlusvabadust. Samas kasiinode ja tubakatoodete reklaami oleme ju keelustanud," lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. February 2014, 14:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing