Pidu paindliku tööturu nimel

13. veebruar 2014, 00:00

Meie jaoks ongi see nagu üks suur pidu, või vähemalt tahame sellesse nii suhtuda, ütles Londonis idufirmade konkursil parimate sekka valitud ettevõtte GoWorkaBit asutaja ­Gerli Veermäe.

Lühiajalisi tööotsi vahendav GoWorkaBit valiti eelmisel nädalal Londonis toimunud idu­ettevõtete konkursil Seedcamp kaheksa parima hulka, kirjutas teemaveeb IT-uudised.

Kuidas GoWorkaBiti (GWB) idee tekkis? GoWorkaBit alustas eelmise aasta oktoobri keskpaigas naistele suunatud Garage48 hackathon’il (tarkvara arendamiseks korraldatav üritus või laager – toim). Kei (Kei Karlson – toim), kes on seitse aastat töötanud Manpoweris, tutvustas ideed ehitada veebiplatvorm, mis ühendaks ettevõtted, kes vajavad aeg-ajalt lühikeseks perioodiks (mõni tund kuni nädal) töötajaid, ja inimesed, kes tahaksid aeg-ajalt selliseid lühiajalisi töid teha. 48 tundi hiljem oli rakenduse esimene versioon üleval, esimesed 100 kasutajat leitud ja ka esimeste potentsiaalsete klientidega räägitud.

Mida uut GWB meeskond õppis ideed realiseerides? Kuna pool meie tiimist asub Tallinnas ja teine pool Tartus, siis esimene välja­kutse oli töö organiseerimine. Selle probleemi lahendamine sujus üllatavalt hästi ja leidis kiirelt hea lahenduse – ­Skype. Igal õhtul räägime üle, mida keegi sel päeval tegi ja mis järgmisel päeval plaanis. Korra nädalas toimuvad ka pikemad tootearendusega seotud koosolekud.

Kõrvaltvaataja jaoks tundub idufirmadega seonduv sageli nagu suur pidu. Kas kõik on tegelikult ka nii tore? Meie jaoks ongi see nagu üks suur pidu. Või vähemalt tahame me sellesse nii suhtuda. Kuna rahaga on alustaval ettevõttel alati kitsas ja keegi meist veel palka ei saa, siis tuleb leida muud motivaatorid, kuidas energiat üleval hoida. Me kõik usume GoWorkaBiti ideesse ja selle tulevasse edusse ning oleme nõus selle nimel väga kõvasti tööd tegema.

Kuidas teie teenus seni vastu on võetud? GoWorkaBit pakub üsna uudset lahendust töötajate paindlikuks värbamiseks, millega paljud ettevõted pole varem kokku puutunud. Seega oleme pidanud umbusklikele ettevõtetele seletama küll, et “jah, see on päriselt võimalik”. Sisestad lihtsa tööpakkumise ja kõigest mõne tunni pärast on sobivad inimesed olemas, kes tahaksid lühikeseks ajaks tööle tulla.

Esimese versiooni ehitasime üles eriti paindliku. Tööotsijad said ise valida, mis kellast, mis kellani nad tööl tahavad olla, neid ei sunnitud tervet vahetust kohal olema. See tekitas palju segadust, sest tööandjad pidid ühe päeva jooksul mitu inimest välja koolitama. Me pidime selle ära muutma ja praegu saab kandideerida töödele päevakaupa.

Kas tuli ette seda, et keegi ütles, et selline asi on juba olemas? Eestis väga sellist suhtumist ette pole tulnud. Küll pidime end tõestama SeedCampis. Seal konkureerisime juba kõikide veebirakendustega, mis töövahendusega tegelevad. Ja neid on palju. Õnneks oleme suutnud leida niši, mida maailmas veel väga suures mahus kaetud ei ole.

Mis on GWB ja meeskonna lähituleviku plaanid? Meie lähikuude plaan on leida Eestis piisavalt kliente, et pidevalt oleks pakkumisel toredaid tööotsi. Kuna osaleme Seedcampi kiirendis, veedame kindlasti natukene aega Londonis, et end koolitada ja Suurbritannia turule laienemist ette valmistada. Osaleme ka “Ajujaht 2014” saates ja oleme seal esimese praegu seitsme seas. Loomulikult plaanime saate võita.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. February 2014, 18:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing