Hotellitoa asemel ööbimiseks mugav korter

14. veebruar 2014, 00:00

Välismaale minnes on hotellis ööbimise asemel võimalik sama mugavalt, aga tihti hulga soodsamalt ööbida kohalike elanike lühiajaliselt välja üüritavates korterites või majades.

Internetipõhised keskkonnad, nagu näiteks Airbnb, Roomorama, Housetrip, 9flats ja Onefinestay, toovad kokku kinnisvaraomanikke ja reisijaid. Esimesed saavad välja üürida oma kodu, mis mingil põhjusel tühjana seisab või on selles ruumi külaliste majutamiseks, teised saavad hotelli asemel nautida sama raha eest elu mugavustega korteris või majas.

Korter pakub hubasust. Maailmarändur ja start-up’i Likealocalguide.com üks asutajatest Ülane Vilumets on viimastel aastatel reisides majutuse otsimisel kasutanud aktiivselt Airbnb-nimelist internetikeskkonda. Selle abil on ta leidnud öömaja Viinis, Londonis, Soulis, Budapestis, Krakowis, Berliinis jm. “Start-up-maailmas on Airbnb kasutamine tööreiside ajal väga levinud, seda just raha säästmise ja  kontaktide saamise eesmärgil,” sõnas ta. Terve korteri rentimine, eriti mitme inimese peale, on  lihtsalt tihti soodsam variant kui hotell, täpsustas Vilumets.

Ka Karoli Hindriks, ettevõtte Goodmood Meedia ja Heatuju Maaletooja OÜ juhatuse liige kasutab reisidel antud keskkonna võimalusi. “Vahel rendin terve korteri, vahel mõne toa suures majas. Selline reisimine annab hea võimaluse saada rohkem kohaliku elutunnetust,” ütles ta. Rentimine on tema sõnul heaks alternatiiviks 20ruutmeetrises hotellitoas elamisele – korteri sisustus on hubasem, olemas on köök ja muu olmetehnika.

Lisaks on Vilumetsa sõnul eeliseks veel kindlasti ka kohalike inimestega suhtlemine, mis rikastab reisikogemust. “Saab uusi lahedaid tutvusi inimestega, kes linna teavad ja oskavad soovitada, kuhu minna, saab kultuurilist kogemust,” selgitas ta. Seda muidugi juhul, kui mõne kinnisvarafirma välja renditava korteri otsa ei satu. Sel juhul suurt suhtlust peale võtmete üleandmise oodata ei ole.

Detailides peitub elamus. Hotellis peatumisel on muidugi omad võlud, arvas Karoli Hindriks. “Seal ei pea ärgates hommikusööki ise valmistama,” tõi ta näite ja lisas, et tõenäoliselt  on selline mugavus oluline tiheda graafikuga inimestele. Samuti puudub hotelli kasutamisel võtmete üleandmise mure, kui saabumine või lahkumine on hilisõhtul või keset ööd. Airbnb kaudu ööbimisel puutub aga selliste muredega kokku, mistõttu on oluline detailid enne selgeks teha.

Komeediklubi asutaja Andrus Purde soovitab Airbnb kasutamist pigem puhkusele minejatele. “Komandeeringus on isikupäratu, aga paremini etteaimatava teenindustasemega hotell ilmselt parem valik,” arvas ta. Kui liisk selle kasuks siiski langeb, tasuks tema sõnul kindlasti lugeda eelmiste külastajate arvustusi, et korterist ja selle rendile andjast rohkem aimu saada.

Möödunud suvel proovis Vilumets Airbnb-süsteemi kasutada ka enda korteri välja rentimiseks. “Muidu jääb oma kinnisvara pealt tulu teenimine ainult neile, kellele kuulub mitu objekti, aga nii võib seda väiksel skaalal teha igaüks,” ütles ta. Kui tead näiteks ette, et sõidad välismaale ja korter jääb tühjaks, saab selle info süsteemi lisada. “Ei ole kordagi pidanud muretsema, et miski ära kaob,” lisas Hindriks, kes alustas oma kodu sellisel viisil välja rentimist samuti möödunud aasta keskpaigast.

Külalisi on olnud igalt poolt – Austraaliast, Hollandist, Jaapanist, Ameerikast ja mujalt. Nii Vilumetsa kui ka Hindriksi kogemused oma kodu välja rentimisel on olnud valdavalt positiivsed. Lõhutud pole Hindriksi sõnul midagi, kui siis ainult mõni klaas, aga seda on ka alati tunnistatud. “Üldiselt suhtuvad külalised korterisse pigem hoolitsusega,” arvas Hindriks. Viimane neist jättis tema lapsele isegi toreda kingituse.

  • Eliitklassi korter hotelli asemel

Onefinestay näol on tegemist nelja- või viietärnilise butiikhotelli tasemel majutusteenust pakkuva ettevõttega, ainult et külalised rendivad reaalsete inimeste kodusid.

“Keskmine ööhind Airbnb’s on 90 dollarit, meil aga 500,” ütles Onefinestay Londoni teenuste osakonna juht Sten Saar.

Kõrgem hind on aga põhjendatud – Onefinestay kaudu välja renditavate korteritega käib kaasas reaalne hotellis pakutavaga sarnane teenus, alustades viietärnilisest voodipesust, rätikutest ja vannitoakosmeetikast, selgitas Saar. Sissekolinud reisijale antakse rendiperioodi ajaks ka eraldi iPhone, millega tagatakse ööpäevaringne klienditugi.

Londonis leiab Onefinestay kaudu elamispindu, mille suurused jäävad kahe ja nelja­teistkümne toa vahele. “Ööpäeva hind algab 250 naelast (300 eurot – toim) ja lõpeb kusagil 2000 naelaga (2430 eurot – toim),” sõnas Saar.  Pariisis ja New Yorgis on hinnatase umbes sama. Los Angeleses aga, kus ettevõte haldab ka suuremaid kodusid, millest mõningad basseinide ja 10 magamistoaga, on hinnatase sellevõrra ka suurem.

Alternatiiv hotellile. “Londonis on meil ligi 1000 kodu, mida haldame. Iga objekti ööpäeva hind sõltub koduväärtusest, perioodist, asukohast ja paljust muust,” lausus Saar. Enne ööbima asumist küsitakse klientidelt deposiiti summas 1000 naela ehk 1215 eurot.

“Keskmise kodu hind on ligi 1,6 miljonit eurot,” põhjendas Saar ja lisas: “See ajab pahatahtlikud ja pidutseja tüüpi inimesed eemale.”

“Onfinestay on selles mõttes vahelüli luksusliku kodu omaniku ja kvaliteetset ­autentsust otsiva turisti vahel,” lausus Saar ja selgitas, et ettevõte hoolitseb selle eest, et ajal, kui kodu on tühi, saaks omanik seda välja rentida ja kasu teenida, kuid seda turvalisel ja talle muretul viisil.

Ettevõtted Onefinestay teenust hetkel väga agaralt ei kasuta. Firma on praegu ka keskendunud rohkem eraklientidele. “Samas, meie poole on ettevõtted jõudnud sel viisil, et nende enda töötajad on väljendanud soovi töölähetusel kasutada meie majutusteenust.”

 

Mis on mis

  • Korterid lühiajaliselt üüril maailma igas nurgas

9flats
www.9flats.com

Airbnb
www.airbnb.com

HouseTrip
www.housetrip.com

Onefinestay
www.onefinestay.com

Roomorama
www.roomorama.com

Travelmob
www.travelmob.com

Allikas: Äripäev

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. February 2014, 14:52
Otsi:

Ava täpsem otsing